Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Luizjana. Na świat przyszedł cielak z piątą nogą.

10
Podziel się:

W Luizjanie na świat przyszedł osobliwy cielak. Ma on bowiem piątą kończynę, która wyrosła mu na głowie. Para farmerów z tego stanu postanowiła go adoptować i usunąć zbędną kończynę.

Luizjana. Na świat przyszedł cielak z piątą nogą.
(Facebook.com, Elsie’s Journey)

Elsie, krowa rasy Black Angus, urodziła się z nietypową deformacją. Na jej głowie wyrosła piąta kończyna, która jednak nie przeszkadza w normalnym rozwoju.

Elsie z powodu swojego schorzenia nie miała łatwego życia. Jeszcze jako cielak została oddzielona od matki i wystawiona na sprzedaż. Oczywistym było, że będzie ją czekał smutny los.

Nietypową krowę zauważył pewien farmer z Luizjany, Matt Alexander. 38-letni rolnik natychmiast opowiedział o niej swojej narzeczone Maghin Davis. Wspólnie zdecydowali o tym, że kupią Elsie i postarają się jej pomóc.

Gdy tylko ją zobaczyłam wiedziałam, że musimy ją mieć. Nikt nie zamierzał jej licytować, nie było przy niej matki, jasnym było, że nie przeżyje (…)
Większość ludzi uważa bydło za źródło utrzymania i nie ratuje zwierząt. Kiedy widzą takie cielę jak Elsie jest to dla nich problem marnotrawstwo - mówi Maghin.

Maghin i Mattowi udało się także wytropić i kupić matkę cielaka. Sprowadzili obie krowy na pastwiska w Hathaway w Luizjanie.

Elsie jest teraz szczęśliwa i zdrowa. Jej schorzenie nazywane jest polimelią i u krów występuje mniej więcej raz na 100 tys. porodów. Właściciele cielaka konsultują się teraz z weterynarzem, aby ocenić czy można usunąć piątą kończynę.

Zobacz także: Zobacz także: Łoś na wiacie. Nie wierzyli własnym oczom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Bentinka
3 lata temu
Przywracacie mi wiarę w człowieczeństwo
norman
3 lata temu
członkowie pisu przychodzą na świat bez piątej klepki i żyją , co tam cielak.
Mojave
3 lata temu
Prawie bramin...
gość
3 lata temu
wspaniali ludzie!. Módlmy się o więcej wrażliwych na cudze cierpienie i ułomności, wszystko na tym świecie chce żyć.
ewa
3 lata temu
Miło się to czyta, gdyby było takich ludzi więcej byłoby super na tym świecie.
Batalion Chło...
3 lata temu
A w Polsce są natomiast posłowie i elektorat bez mózgu.
Kibic
3 lata temu
A w Izraelu się urodziła czerwona jałówka . Całkiem czerwona . Wg przepowiedni zabicie czerwonej jałówki jest niezbędne do zbudowania nowej świątyni . Po odbudowie świątyni czeka nas koniec świata .
.
3 lata temu
Super że są jeszcze ludzie o dobrych sercach. Większość "wsiunow" ma gdzieś chore zwierzaki i najlepiej odstrzelic... Brawo.
Ja...
3 lata temu
Kochani ludzie .....
Emi
3 lata temu
Wreszcie krzepiąca informacja w kontekście ludzie i zwierzęta :) Oby na świecie było więcej ludzi dobrych i świadomych, a selekcja naturalna niech zrobi porządek z mającymi się za lepszych...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić