o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Albert Kamiński
|

Macierewicz bohaterem? Tak twierdzi Sławomir Cenckiewicz

1
Podziel się

Sławomir Cenckiewicz w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" stwierdził, że Antoni Macierewicz jest według niego bohaterem walki z komuną. Historyk z jednej strony powiedział, że dla niego nie ma ludzi nietykalnych, a z drugiej stwierdził, że weryfikacja przeszłości szefa MON jest bezzasadna.

Macierewicz bohaterem? Tak twierdzi Sławomir Cenckiewicz
(PAP, Valda Kalnina)
bESgNiCZ

Cenckiewicz został zapytany o swój stosunek do Macierewicza. Historyk odpowiedział, że nie należy do jego żołnierzy, a jedynie współpracuje z nim jako dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Stwierdził także, minister obrony narodowej ceni jego pisarstwo historyczne.

"Macierewicz" hasłem, które otwiera wszystkie drzwi. Cenckiewicz dodał także, że powołując się na szefa MON można wiele zdziałać.

Poza tym okazuje się, że tu, w Wojskowym Biurze Historycznym (WBH), powołując się na Macierewicza, mogę wszystko załatwić. No, może prawie wszystko. Nową wykładzinę do biura i czytelni załatwiałem na hasło Macierewicz, czytelnię też powiększałem.

bESgNiDb

Cenckiewicz nie chciał sprawdzać Macierewicza. Zapytany, czy weryfikował obecnego ministra obrony narodowej odpowiedział: "Po co? (...) Historia Antoniego Macierewicza jest historią znaną, także i mnie. To bohater walki z komuną!"

Sławomir Cenckiewicz zasłynął książką o Wałęsie. Razem z Piotrem Gontarczykiem wykazali, że były prezydent współpracował z SB jako TW Bolek. Od tamtej pory Lach Wałęsa jest na wojennej ścieżce z historykiem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESgNiDC
KOMENTARZE
(1)
Pomyśl
8 miesięcy temu
Śmieszne. Tak na własne życzenie zniszczył sobie Macierewicz swój żywot, który przynajmniej do katastrofy TU154M była możliwe, że nienaganna. Wytwarzanie NIEPOWAŻNE teorii spiskowych o zamachu, bez najmniejszych dowodów, możliwe, że na zlecenie kaczorka, to hańba na życiorysie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić