Aleksander Sławiński| 

Małopolska kurator oświaty porównuje koronawirusa do "zarazy bolszewickiej" i zaleca modlitwę

338
Podziel się:

Małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak, porównała na Twitterze obecną epidemię koronawirusa do "zarazy bolszewiskiej" z czasu Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Poleciła też modlitwę przeciw "wirusom zła".

Małopolska kurator oświaty porównuje koronawirusa do "zarazy bolszewickiej" i zaleca modlitwę
(East News, Jan Graczyński)

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, a wcześniej krakowska radna PiS, już kilkukrotnie budziła kontrowersje swoimi bardzo zdecydowanymi poglądami. Ostro wypowiadała się m.in. o edukacji seksualnej i strajku nauczycieli. Tym razem postanowiła zabrać głos w sprawie szerzącej się w kraju epidemii koronawirusa.

Kurator odnalazła analogię między obecną sytuacją, a wojną polsko-bolszewicką sprzed wieku. Według Nowak, tak jak 100 lat temu Polacy zwyciężyli z "bolszewicką zarazą", dzięki zawierzeniu Bogu, tak teraz powinniśmy modlić się o wyzwolenie od "wirusów zła" do patrona Polski, św. Andrzeja Boboli.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pod postem szybko pojawiło się wiele komentarzy, twierdzących, że osoba odpowiedzialna na tak wysokim szczeblu za edukację, powinna wygłaszać bardziej naukowe porady. Ciekawie na post Barbary Nowak zareagował były minister spraw zagranicznych oraz minister obrony w czasach pierwszego rządu PiS, Radosław Sikorski.

Spór na Twitterze

Zdaniem Sikorskiego, małopolska kurator swoim wpisem nie doceniła realnych czynników, które miały wpływ na zwycięstwo odrodzonej Polski nad siłami Bolszewików, takich, jak przewaga techniczna oraz lepiej opracowana strategia walk. Nowak nie dała się jednak zbić z tropu, twierdząc, że swoje słowa o zwycięstwie Polaków nad siłami sowieckimi opiera na "źródłach naukowych".

Panie Ministrze, Pana wiedza jest taka, jaką Pan zaprezentował, ja zaś jestem historykiem i opieram się na źródłach historycznych. Jestem też człowiekiem wierzącym i pokpiwanie ze mnie, nawet tak znanej osoby, jak Pan, nie zachwieje mojej wiary. Obiecuję modlitwę w Pana intencji - napisała Barbara Nowak.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Szkoły zawieszone do Wielkanocy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić