Natalia Bogucka| 

Malta. Zabójstwo dziennikarki. Znany biznesmen nie przyznaje się do winy

8

Znany biznesmen z Malty, Yorgen Fenech, został oskarżony o współudział w zabójstwie dziennikarki śledczej Daphne Caruany Galizii w 2017 r. Milioner nie przyznał się do winy.

Malta. Zabójstwo dziennikarki. Znany biznesmen nie przyznaje się do winy
(PAP/EPA, DOMENIC AQUILINA)

Biznesmenowi postawiono łącznie 4 zarzuty, w tym współudział w zabójstwie dziennikarki i członkostwo w gangu przestępczym. Yorgen Felcech nie przyznał się do żadnego z nich i twierdził, że jest niewinny.

Po raz pierwszy milioner został zatrzymany 20 listopada, gdy próbował opuścić Maltę swoim luksusowym jachtem. Od tamtej pory był wielokrotnie przesłuchiwany i zwrócił się z prośbą o ułaskawienie w zamian za udzielenie informacji, ale premier odrzucił jego wniosek.

W związku ze skandalem dotyczącym zabójstwa dziennikarki, w piątek premier Malty Joseph Muscat zapowiedział rezygnację. Wcześniej do dymisji podali się minister turystyki Konrad Mizzi oraz szef kancelarii premiera Keith Schembri. Minister gospodarki Christian Cardona przekazał, że do czasu zakończenia śledztwa powstrzyma się od wykonywania obowiązków.

Daphne Caruana Galizia była znaną dziennikarką śledczą, która pisała o korupcji wśród maltańskich polityków. W październiku 2017 r. zginęła w wyniku eksplozji bomby w jej samochodzie. O jej podłożenie oskarżono 3 mężczyzn - braci Alfreda i George'a Degiorgio i ich przyjaciela Vincenta Muscata. Zostali oni aresztowani w grudniu 2017 r. i nie przyznali się do winy. Jak podaje agencja Reutera, po jakimś czasie Muscat przyznał policji, że za zabójstwo dziennikarki otrzymali 150 tys. euro.

Zobacz także: Zobacz także: Skandal w Przemyślu. Ksiądz zachęcał dzieci do korupcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić