o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Martwisz się mandatem? Nie chciałbyś być na jej miejscu

8
Podziel się

Raffaella Tofani dostała w ciągu miesiąca 100 mandatów na łączną kwotę 10 tys. euro. To dlatego, że wjeżdżała do strefy ograniczonego ruchu w centrum miasta bez wymaganego pozwolenia.

Mandat
Mandat (Wikimedia Commons CC BY-SA, Alex Proimos)
bEDEZCet

Mieszkanka Neapolu zapomniała załatwić niezbędne formalności. Otrzymane mandaty to dopiero pierwsza cześć kary. Pochodzą z lipca i sierpnia. Tymczasem Tofani wjeżdżała bez wymaganych uprawnień aż do początku października. Jak sama obliczyła, dostanie jeszcze około 50 mandatów, czyli jej dług wzrośnie do 15 tys. euro - podaje "Corriere del Mezzogiorno".

Włoszka zapłaciła należną kwotę za poruszanie się autem po "płatnej" części Neapolu. Jednak zapomniała o wpisaniu swojego samochodu na listę uprawnionych pojazdów. Niczego nieświadoma kobieta kilka razy dziennie wjeżdżała do zakazanej strefy pod okiem fotoradarów. W końcu dostała czterometrowy zwój mandatów.

bEDEZCev

Tofani już załatwiła zapomniane formalności, ale zaległe kwity i tak napływają. Kobieta będzie prosić burmistrza Neapolu o darowanie kary, ponieważ jest bezrobotna i nie ma takich pieniędzy. Zapewniła, że jest gotowa odpracować tę sumę. Włoskie media zauważyły, że taka liczba mandatów kwalifikuje się do "Księgi Rekordów Guinnessa".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEDEZCeW
KOMENTARZE
(8)
t.lis
5 lata temu
Od kiedy Neapol (Napoli) nazywa się New York State ?
tyle
5 lata temu
Za rekord dostanie kasę-spłaci mandaty i jeszcze zostanie.
83
5 lata temu
Durna baba-powinna od razu sprawdzić dlaczego przychodzą te mandaty a nie olać sprawę a władze jeszcze jaja sobie robią o wpisaniu do księgi rekordów.
bEDEZCeX
Sprawdźcie
5 lata temu
Czy wiecie że wg. UE osoba dysponująca kwotą 2000 zł netto jest traktowana jako pobierająca zasiłek ? I co najciekawsze mimo tego przepisu jakoś tej UE nie przeszkadzają zarobki w Polsce
qazq
5 lata temu
Prosty przepis na wszystkie mandaty i fotoradary. Wyrobić sobie dowód osobowy bez miejsca zameldowania - taki dowód wyrobić tylko można w UM w Warszawie. Po prostu idziemy, mówimy że nie mamy meldunku i prosimy o wydanie dowodu osobistego, co urzędnicy tam pracujący robią. W rubryce powód można dodać że planujemy przeprowadzić się do swojego samochodu i spać w holowanej przyczepie campingowej - wolno i jest to normalna procedura. Następnie przerejestrowujemy tam samochód. Od tego momentu w systemie CEPiK funkcjonujemy bez adresu zameldowania i zamieszkania. Żadne mandaty z fotoradarów nie przychodzą
fg
5 lata temu
Bezrobotna ,a auto utrzymuje jej kto kochanek?
Marek
5 lata temu
Nieodpowiedzialna i leniwa . Dobrze jej tak.
sIoniu
5 lata temu
w każdym kraju najlepiej być bezdomnym i cię mogą w chój cmoknąć, sprawdziłem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić