Dagmara Smykla| 

Matthew McConaughey profesorem. Dostał pracę na uniwersytecie

14

Matthew McConaughey do listy swoich osiągnięć aktorskich może teraz dołączyć karierę akademicką. Świetny aktor został profesorem na swoim dawnym uniwersytecie w Teksasie.

Matthew McConaughey profesorem. Dostał pracę na uniwersytecie
(PAP, Lionel Hahn/ABACAPRESS.COM)

Zaczyna od września. Matthew McConaughey, aktor i producent filmowy, będzie wykładał na Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Ma prowadzić zajęcia na temat scenariuszy filmowych.

Chciałbym mieć takie zajęcia, kiedy byłem w szkole filmowej. Praca z ze studentami w klasie daje mi możliwość przygotowania ich na różne wyzwania - cieszy się Matthew McConaughey.

Program przygotował razem z innym filmowcem. Scott Rice, nagradzany scenarzysta i reżyser, razem z McConaugheyem opracowali program nauczania, w którym zawarli swoje wieloletnie doświadczenie w produkcjach filmowych.

Zobacz też: Wywiercili dwa otwory. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, co znajdą pod ziemią

Robienie filmów, przelewanie słów na papier, a potem zamienianie ich w film, jest zarówno nauką, jak i sztuką - bez względu na czas i pokolenie - podkreśla Matthew McConaughey.

Sam ukończył ten uniwersytet lata temu. Matthew McConaughey początkowo studiował na Uniwersytecie Teksańskim w Austin na wydziale prawa, a następnie – komunikacji i mediów. W 1993 uzyskał na nim licencjat w dziedzinie radia, telewizji i filmu.

Zobacz także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić