Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Olga Wilk
|

McDonald's i Starbucks wymieniają kubki. Rewolucja za 10 mln dolarów

8
Podziel się:

Starbucks i McDonald's połączą siły, by stworzyć w pełni odnawialny, przyjazdy dla środowiska kubek w ramach programu NextGen Cup Challenge.

McDonald's i Starbucks wymieniają kubki. Rewolucja za 10 mln dolarów
(Pixabay.com, Engin_Akyurt)

Pierwsza z inicjatywą wyszła firma Starbucks. Na początku 2017 roku sieć ruszyła z inicjatywą NextGen Cup Challenge, która miała zachęcić do wspólnego poszukiwania idealnego, w pełni nadającego się do przetwarzania i kompostowania kubka. Teraz do programu dołączył fast-foodowy gigant. Każda z firm wyłożyła po 5 milionów dolarów na finansowanie akcji.

To pierwszy krok ku stworzeniu globalnego rozwiązania, dzięki któremu kubki na całym świecie zamiast trafiać na wysypiska śmieci, będą mogły zostać poddane kompostowaniu lub dostaną nowe życie, jako kolejny kubek, serwetka czy nawet krzesło” - podaje w oświadczeniu Starbucks.

Obie firmy wytwarzają razem 4 proc. wszystkich kubków zużywanych rocznie na całym świecie. Takie jednorazowe pojemniki są zwykle wykonane z mieszanki tektury i plastiku, która rozkłada się przez około 20 lat.

Już długo pracujemy nad ekologicznym kubkiem, ale nikt z nas do tej pory nie był usatysfakcjonowany z efektów. Cały czas coś się nie zgadza, a proces jest bardzo powolny" - powiedziała cytowana w oświadczeniu Colleen Chapman ze Starbucksa, dodając, że kubek ma być gotowy za trzy lata.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: #sekspopolsku Sposoby Polaków na podryw. Niektórzy to mają pomysły!
KOMENTARZE
(8)
Janusz
4 lata temu
Niech się uczą od nas, bo u nas za prl kupowało się masło na wagę podawane w szarym papierze, cukierki na wagę w tutkach, a po mleko chodziło się z bańką lub szklaną butelką na wymianę. Sugeruję sprzedaż kawy z 50% bonifikatą jak przyjdziesz z własnym kubkiem, przecież to będzie takie hipsterskie ;) Kiedyś widziałem taki program o Polaku co wymyślił talerze i kubki z otrąb, może się z nim dogadają. A może im puścimy filmiki z kronik jak to na każdej ulicy stały saturatory i wszyscy pili z 1 szklanki oblanej wodą w obiegu zamkniętym i szczepionek tyle nie było a przyrost naturalny za PRL był tak duży, że nawet 500+ przebił. Krzywousty chce wprowadzić PRL jak na razie zwiększaniem podatków, a to dziwne bo za Ludowej ich nie było ;)
FF
4 lata temu
Jest gorzej niż źle ale ...uh jeszcze stoi
Kgb
4 lata temu
Kubki powinny być jadalne.
Powiem wam
4 lata temu
Jest lepiej niż myślicie Ona sama nie wie bo nie pamięta
Genialne
4 lata temu
Genialne, plastikowy kubek zastapiony przez dwa razy wiekszy plastikowy kubek.
bb
4 lata temu
Jak pomyślał tak powiedział
Kto to pisze?
4 lata temu
przyjazdy dla środowiska
bbbbbb
4 lata temu
To chyba cały magazyn tyle jest warty
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić