o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Miało iść na futro. Zwierzę uratowane przez Rosjankę

36
Podziel się

Sobole to niewielkie ssaki, z których robi się jedne z najdroższych futer na świecie. Gdy Rosjanka natknęła się na zdjęcia tych uroczych zwierzaków w internecie, od razu się w nich zakochała. Uratowała z fermy jednego z soboli, który dzięki niej uniknął okrutnej śmierci. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Miało iść na futro. Zwierzę uratowane przez Rosjankę
(Instagram.com, @russian_sable)
bEKyOUOJ

Żenia zobaczyła zdjęcie sobola w sieci. Zwierzę tak jej się spodobało, że postanowiła dowiedzieć się więcej na jego temat. Wtedy odkryła smutną prawdę - z tych uroczych ssaków robi się futra.

Sobole są niezwykle cenione przez hodowców. Mają bowiem gęste, jedwabiste futro o gamie kolorów od beżu po czerń. Zapotrzebowanie na futro soboli jest bardzo wysokie, ponieważ używa się go także do produkcji narzut na łóżka, pędzli do malarstwa artystycznego, a nawet bielizny. W Rosji jest ok. 70 ferm, na których sobole są hodowane na futra.

Żenia dowiedziała się, że istnieje możliwość wykupienia sobola z fermy. I tak stała się właścicielką uroczego ssaka, którego nazwała Umora. Jednak dziewczyna podkreśla, że ich początki nie były łatwe.

bEKyOUOL
Zobacz także: Zobacz także: Ardanowski o hodowli zwierząt futerkowych: "Mam inne zdanie, niż prezes Kaczyński"

Umora ma trudny charakter. Życie na fermie futrzarskiej naprawdę bardzo się na niej odbiło, więc jest bardzo emocjonalna, a czasem nawet trochę histeryzuje. Jest również bezczelna i lubi kraść rzeczy, jest bardzo aktywna i mądra - powiedziała Żenia w rozmowie z Bored Panda.

Rosjanka założyła na Instagramie profil, na którym dzieli się zdjęciami Umory. Obserwuje go już niemal 150 tys. użytkowników. Ale oprócz zamieszczania uroczych zdjęć za pomocą mediów społecznościowych dziewczyna apeluje o zaprzestanie hodowli soboli na futra.

bEKyOUOR

Choć Żenia kocha swojego pupila, to jednak odradza je jako zwierzęta domowe. Podkreśla, że wymagają bardzo dużo czasu i cierpliwości i żeby je oswoić, trzeba poświęcić nawet kilka lat.

bEKyOUOS

задние лапки она оставляла снаружи. Загонять стало сложнее, но иногда удавалось, пихнув попу внутрь, закрыть. Но соболь потом просто начал снаружи вытягивать лапками еду😅 ⠀ 2. Когда я открываю ящик со своими безделушками, Умора скорее бежит смотреть, что там интересного. Первые разы она просто копалась там, затем заприметила одну резинку, начала ее воровать. Резинку я забирала назад и клала в тоже место. Сейчас соболь, поняв, что ее начали прогонять и отбирать завоёванное, пулей летит, не видя преград, и запрыгивает именно с той стороны, где лежит резинка, чётко суёт нос в отдел с резинкой и хватает ее. Более того, стоит мне просто подойти к этому ящику, Умора уже наготове😎 ⠀ 3. На балкон тоже было проблематично загнать соболя, когда она не шла в руки. Я насыпала корм около двери, соболина бежала есть, но поняв, что это ее лишает игр в комнате, начала хитрить. Человек насыпает корм, соболь забегает и хватает, что успеет, выбегает, выплевывает кучку корма, и спокойно ест в комнате😆 ⠀ 4. Чтобы соболь не открывала шкаф, я край дверцы смазывала горчицей. Ей этот вкус неприятен и она не трогала дверь. Но это же Ума, ей очень надо в шкаф. Поэтому она начала лапками оттирать горчицу и спокойно открывать зубами дверцу💁🏾‍♀️ ⠀ А ваши питомцы способны вас перехитрить??# #attachment_title=# #attachment_link=# #attachment_domain=# #content_type=# #url=https://d.wpimg.pl/1748799363--1033723901/72465562_698958403929587_8058101019508211712_n.jpg# #size=150x150# #contentphotourl=https://d.wpimg.pl/90898336--560240699/67085219_407482973207314_5355197124093340903_n.jpg# #contentphotosize=640x800# ))

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bEKyOUPm
KOMENTARZE
(36)
olo
2 lata temu
A jabym zaprzyjaźnił się chętnie z Żenią....
wielbiciel zw...
2 lata temu
pałką w łeb i na futerko dla tuskówny
Kochanowski
2 lata temu
A czy ty, dziewczyno, golisz swojego sobola? :)
bEKyOUPn
linki
2 lata temu
1 https://easyupload.io/duqgs2 2 https://easyupload.io/99xqwa 3 https://easyupload.io/2ffvwj 4 https://easyupload.io/gcr8ig 5 https://easyupload.io/81qe0n 6 https://easyupload.io/aey0nv 7 https://easyupload.io/zkmgyx 8 https://easyupload.io/xel5ns 9 https://easyupload.io/2n1k19 10 https://easyupload.io/9fzft0 11 https://easyupload.io/0p3q4g
...
2 lata temu
wow uratowała jedno zwierze, czyli pozwoliła zarobić hodowcy, któremu było wszystko jedno, bo i tak zarobił, a to co nie udało się uratować przerobił na płaszcze
drzymek
2 lata temu
pomylenie pojec
Myśliwy
2 lata temu
A można zabić bez okrucieństwa Panie redaktorze...
to.
2 lata temu
Jak ktoś nie ma prawdziwych problemów, to dobre i to.
misio
2 lata temu
"Zachowujesz się jak zwierzę" - to powinien być komplement, a "zachowujesz się jak człowiek" to powinna być obelga. Taka prawda.
999999
2 lata temu
Myślałem ,że się poświeciła...eeeeeeetam
87
2 lata temu
Największy lament urządzają " miękkie serduszka " co na co dzień szamają koszerną cielęcinkę ze zwierzątek bestialsko wykrwawianych w męczarniach
ased
2 lata temu
a w jaki sposób miało być zabite "okrutnie" , napisz proszę "dziennikarzu".
Ar0
2 lata temu
Śliczna dziewczyna :)
bEKyOUPf
Jack40
2 lata temu
Dawniej na wsi prawie wszyscy mieli jakieś zwierzątka i jakoś nikt się tym nie podniecał a teraz ktoś ma jedno zwierzątko i tysiące lajków he he
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić