Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Michaił Gorbaczow alarmuje: "Nadciąga III wojna światowa"

583
Podziel się:

Były przywódca Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow alarmuje, że już wkrótce świat może pochłonąć gigantyczna III wojna światowa. Gorbaczow podkreśla, że stanie się tak, jeśli władze Rosji i USA nie zdecydują się zniszczyć posiadanego przez siebie arsenału nuklearnego.

Michaił Gorbaczow alarmuje: "Nadciąga III wojna światowa"
(East News, AFP/EAST NEWS)

Swoje obawy Michaił Gorbaczow wyjawił z okazji 30. rocznicy upadku muru berlińskiego. W wywiadzie udzielonym BBC emerytowany polityk przekonuje, że stale rosnące napięcia między krajami będącymi właścicielami broni jądrowej narażają świat na ogromne ryzyko. Według 88-letniego byłego prezydenta ZSRR rakiety atomowe, które istnieją powinny zostać zneutralizowane i zutylizowane.

Wszystkie narody powinny to ogłosić, dosłownie wszystkie. Broń nuklearna musi zostać zniszczona. Aby ocalić siebie i naszą planetę – stwierdził Michaił Gorbaczow w rozmowie z brytyjską telewizją.

Wojna między Rosją a USA wciąż trwa. Gorbaczow uważa, że oficjalnie dawny konflikt między dwoma mocarstwami został zakończony. Rosjanin przekonuje jednak, że z zimnej wojna przerodziła się ona w "chłodną".

Chłodna, ale wciąż wojna. Zobacz, co się dzieje - w różnych miejscach są potyczki, są strzelaniny. Statki i samoloty są wysyłane tutaj, tam, wszędzie. Nie takiej sytuacji chcemy – powiedział Michaił Gorbaczow.

Zobacz też: Kim pokazał nowe rakiety. Takie zdjęcia to prawdziwa rzadkość

Wspomniany został też Antoni Macierewicz. Pełniący do niedawna funkcję polskiego Ministra Obrony Narodowej polityk został wymieniony w kontekście zamówienia przez Rosję w 2016 roku pocisków rakietowych Iskander. Zostały one rozmieszczone w Obwodzie Kaliningradzkim, co było odbierane przez władze Polski jako pewnego rodzaju groźba dla państw Europy Środkowo-Wschodniej. Gorbaczow podkreślił, że jeśli istnieje broń atomowa, to istnieje też realne zagrożenie wojną na skalę całego świata.

Dopóki istnieje broń masowego rażenia, broń nuklearna, niebezpieczeństwo jest kolosalne – dodał były lider ZSRR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(583)
słuchaj tylko
3 lata temu
halo.radio
U235
3 lata temu
W obydwu wojnach światowych szacunkowo zginęło ponad 100 mln ludzi. Gdyby użyto na masową skalę broni nuklearnej w wojnie totalnej, to zginie kilka miliardów. Więc apel Gorbaczowa jak najbardziej trafny. Obawiam się jednak, że przejdzie bez echa.
...
3 lata temu
Dziadkowie mówili mi kiedyś że ptak mu na czoło narobił. Chyba mieli rację...
Gluchy
3 lata temu
No czekam na ta wojnę niech sie już dzieje
Kiki
3 lata temu
Ludzie są zaslepieni a szczególnie Polacy biegną za kasą nienawidzą się nawet w rodzinach.
gosc
3 lata temu
Gorbaczow dostał w przeszłości zimny przysznic jak mu Czarnobyl wyrąbało w powietrze. We czym grozi bomba atomowa. Szkoda, że reszta świata powoli o tym zapomina.
i co?
3 lata temu
tylko IZRAEL nie zniszczy, bo twierdzi, że nie ma
Na chłopski r...
3 lata temu
W takim razie niech Gorbaczow pogada z Putinem i przekona do do zmiany polityki.
arkadij
3 lata temu
Towarzyszu Gorbaczow, twoja głasnost i pieriestrojka bezpośrednio przyczyniły się do tego co dzieje w Europie i na świecie. Ówczesny ZSRR ani ówczesne społeczeństwo rosyjskie (radzieckie) tego wielkiego kraju nie były przygotowane na towje pseudorefory pod dyktanto USA . Towarzyszy GForbaczow gdybys zrobil te wszystkie reformy nie patrząc na USA czy tzw Europę Zachodnią, wówczas zachowałbyś twarz i a tak dałeś się zwieść chorej ideologii USA i jej zwolenników i dziś masz to co masz czyli zapomnienie wśród rodaków a wątpliwy poklask wśród wątpliwych przyjaciół z tzw. zachodu.
vert
3 lata temu
Ma rację użycie broni jądrowej zniszczy ludzkość i planetę Nikt nie przeżyje Po co taka broń skoro w tej wojnie nie będzie zwycięzców tylko przegrani. Czas zniszczyć broń atomową !!!
Krzysiek z Kr...
3 lata temu
Już polskie portale nie mają kogo i co cytować? Koszmar. Co gość odcięty od raliów obecnej polityki może coś sensownego stwierdzić. To są bajdurzenia starego człowieka.
burak
3 lata temu
Wojnę wywołują Ci co nie mają nic do stracenia . Jeśli Rosja stanie się krajem nie mającym nic do stracenia , to kto wie ? - no ambitnych polityków wszędzie na świecie pełno , ludzie często jak owieczki za nimi lecą , czasami i w przepaść.
miglanc
3 lata temu
Ten facet ma racje a my .....wyparujemy
Aner Paks
3 lata temu
Trzeba zmiażdżyć głowy żmij...Tych co rządzą Polską i światem...Przyjdź królestwo Boże, a przepadnij królestwo diabła i jego dzieci.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić