Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Miliony chińskich studentów trafią na wieś. Będą promować technologię

15
Podziel się:

Liga Młodzieży Komunistycznej (KPCh) planuje wysłać miliony studentów z miast do wiosek, by tam rozprzestrzeniać cywilizację i promować technologię.

Miliony chińskich studentów trafią na wieś. Będą promować technologię
(iStock.com)

Organizacja zobowiązała się, że do 2022 r. w akcji weźmie udział ponad 10 mln młodych ludzi. Na terenach wiejskich studenci będą "podnosić swoje umiejętności, szerzyć cywilizację oraz promować naukę i technologię".

Podopieczni uczelni mają odbyć na wsi letnie praktyki. Priorytet nadano obszarom dawnych baz rewolucji socjalistycznej, terenom zmagającym się ze skrajnym ubóstwem oraz zamieszkanym przez mniejszości etniczne.

Plan nie spodobał się wielu użytkownikom chińskich mediów społecznościowych. Niektórzy porównują go do rewolucji kulturalnej z lat 1966-1976, gdy Mao Zedong przymusowo wysłał na wieś miliony młodych intelektualistów - podaje "The Guardian". Często panowały tam prymitywne warunki, a uniwersytety przez 10 lat były zamknięte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Alergicy mają przekichane. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Jan lat 71
4 lata temu
Co za głupota. U nas na Uniwersytetach jest po kilkudziesięciu teologów. Chińczycy powinni korzystać ze sprawdzonych doświadczeń i do wprowadzania technologii na wsi wypożyczyć od nas parę tysięcy teologów. Oni zapewnia postęp na niespotykaną skalę.
Beton
4 lata temu
Skoro Chińczyk mieszkający na wsi nie może pojechać do miasta, bo mu na to komunistyczne władze nie pozwalają, to nie ma możliwości poznania nowoczesnych technologii.
takaprawda
4 lata temu
Milion Polskich studentów, oj źle u nas w polandii studentów jest z 1000 i to góra. Co was kuxwa obchodzą chińczyki?
DRENAŻ345
4 lata temu
TO jest BZDURA. PRZYCZYNĄ JEST NIE PYLENIE, TYLKO POSTĘPUJĄCE GEOMETRYCZNYM TEMPIE CYWILIZOWANIE MIAST I SPOŁECZEŃSTWA, A ZATEM WYLESIANIE GRUNTÓW, INWESTYCJE BUDOWLANE, SPALINY AUTOMOBILOWE I ASFALTOWANIE DRÓG I POSESJI
Nick Carter
4 lata temu
To już było. I nie skończyło się sukcesem.
Zed
4 lata temu
Czerwone Chiny należy zlikwidować. Chłop chiński zarabia 6 razy mniej od mieszkańca miasta, a płaci 3 razy wyższe podatki.
Tadeusz
4 lata temu
Wielcy nowocześni i uczeni a jak zabraknie tylko prądu to wszy ich zeżrą na żywca ! Elyta !!!
obserwator
4 lata temu
To zapewne studenciaki z Hong Kongu, którzy "uwierzyli" w propagandę CIA!!! To pomoże im przywrócić rzeczywisty osąd do tego kim są i gdzie żyją!!!
omena
4 lata temu
W zapadłych dziurach i zapomnianych przez rząd wioskach bez prądu i wody, będą promować technologię i nowinki techniczne? To chyba jakiś żart.
emerytowany h...
4 lata temu
tak powinni zrobić władze w Polsce wysyłając studentów z wydziału historii na wisie popegerowskie a nie zatrudniać pociotków w ipn-ach
fakt
4 lata temu
U nas pisowodz wysle tych co nie sa patriotami na wieś. Eksmisje tez będa na wieś.
tak tak
4 lata temu
A u nas podkarpacie trafiło do miast i robi nam wiochę w miastach -zachowaniem, brudem, chamstwem.
III
4 lata temu
Chiny "łykną" cały świat.
absolwent
4 lata temu
PRACA USZLACHETNIA: Proponuje też tych naszych leniwych studentów zapijających się pubach za pieniądze rodziców wysłać na wieś na praktyki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić