Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Minister edukacji uspokaja uczniów. "Wakacje nie będą skrócone"

4
Podziel się:

Uczniowie, którzy obawiali się, że wakacje zostaną skrócone przez pandemię koronawirusa, mogą spać spokojnie. Jasną deklarację w tej sprawie złożył minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Wakacje 2020 nie będą krótsze - zapewnia minister edukacji
Wakacje 2020 nie będą krótsze - zapewnia minister edukacji (Getty Images, NurPhoto)

Minister odniósł się do plotek mówiących o krótszych wakacjach podczas nagrania opublikowanego na Twitterze. - Wakacji nie mamy zamiaru skracać, uczniowie, nauczyciele, rodzice potrzebują odpoczynku. Tym razem nie od tradycyjnej nauki, tylko od tej formy kształcenia na odległość - przyznał Dariusz Piontkowski, szef resortu edukacji narodowej.

Wciąż nie jest znany dokładny terminarz matur i egzaminów ósmoklasisty. Piontkowski zadeklarował jednak, że informacje w tej sprawie zostaną przekazane na najbliższej konferencji prasowej, w której weźmie też udział premier Mateusz Morawiecki.

Przesądzone jest już, że egzaminy na pewno zostaną ponownie przesunięte. - Wiemy już, że w maju nie odbędą się egzaminy: egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny, który planowane były odpowiednio w kwietniu i maju tego roku - wyjaśnił polityk.

Zobacz także: Wybory 2020. Beata Szydło ocenia ruch Jarosława Gowina

Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty 2020?

Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje, że zarówno matura, jak i inne egzaminy, odbędą się jeszcze w trakcie roku szkolnego. - Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, będziemy starali się zorganizować je prawdopodobnie w czerwcu. Chcemy też zorganizować egzaminy zawodowe - wyjaśnił Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji zadeklarował pełną gotowość do przeprowadzenia matur i egzaminu ósmoklasisty. Arkusze zostały już wydrukowane. - Teraz jest tylko kwestia dystrybucji i dania wyraźnego sygnału, kiedy te egzaminy mają się odbyć - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(4)
guest
2 lata temu
wakacje 2020
Toma
2 lata temu
Po co uczniom w Polsce szkoła?!zlikwidować!na wakacje to dzieci czekają jak nigdy po kilku miesiącach odcięcia od życia !rodzice tez po co do pracy...mamusie zajmować się dziećmi jak w Afryce
Wakacje
2 lata temu
Wydłużyć na przyszły rok szkolny:)
Marta 💗
2 lata temu
Filmy seriale online dla wszystkich profesjonalna stronka polecam na wieczór https://ô.cc/Najlepsze.filmy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić