Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Mocne słowa Magdaleny Adamowicz. Mówi o pogwałceniu praw i zasad

181

Magdalena Adamowicz skierowała mocne słowa pod adresem obozu rządzącego i Jarosława Kaczyńskiego. Porównała ich działania do tego, co w Rosji robi Władimir Putin.

Mocne słowa Magdaleny Adamowicz pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i PiS
Mocne słowa Magdaleny Adamowicz pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i PiS (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Adamowicz postanowiła zabrać głos po obradach Parlamentu Europejskiego. Odniosła się do tego, że Komisja Europejska wezwała do zbadania, czy środki nadzwyczajne stosowane w Polsce są zgodne z zawartymi traktatami.

Reakcja Magdaleny Adamowicz jest bardzo mocna. Poseł Parlamentu Europejskiego i wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu skierowała dosadny komentarz w stronę PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz także: Szymon Hołownia: Odmrażanie gospodarki? To gra psychologiczna

Jarosław Kaczyński rządzący Polską za pomocą swojej partii Prawo i Sprawiedliwość doprowadził do sytuacji, w której zagrożona jest pomoc europejska dla Polski na walkę z pandemią COVID-19 - powiedziała Adamowicz, cytowana przez portal trojmiasto.wyborcza.pl.

Polska prawniczka i polityk uważa, że doszło do złamania przepisów. - Wykorzystując pandemię do ponownego pogwałcenia praw obywatelskich i zasad demokratycznego państwa prawa, PiS daje argument instytucjom UE do nałożenia na Polskę sankcji. Działa więc analogicznie do rządów komunistycznych, które doprowadziły do nałożenia na Polskę sankcji gospodarczych przez demokratyczny świat zachodni. To samo robi Putin w Rosji - podkreśliła.

PiS działa na szkodę kraju? Tak twierdzi Adamowicz

Magdalena Adamowicz nie ma złudzeń. Na łamach "Gazety Wyborczej" oskarża Jarosława Kaczyńskiego i jego partię o zdradzanie interesów Polski. Twierdzi też, że poczynania obozu rządzącego mogą przynieść fatalne konsekwencje dla naszego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić