Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

"Monumentalne odkrycie". Twierdzą, że znaleźli ruiny Atlantydy

33
Podziel się

Naukowcy z brytyjskiej firmy są przekonani, że ruiny zaginionego miasta leżą u wybrzeży Hiszpanii. Mają odpowiadać opisowi Platona.

"Monumentalne odkrycie". Twierdzą, że znaleźli ruiny Atlantydy
(vimeo.com)

Jednak istnieje? Atlantydę, stolicę wysoko rozwiniętej cywilizacji sprzed 11 tys. lat, dosyć szczegółowo opisał Platon. Do tej pory uważano ją raczej za wytwór wyobraźni greckiego filozofa. Teraz brytyjska firma twierdzi, że znalazła dowody na istnienie Atlantydy.

Ruiny legendarnego miasta mają znajdować się u wybrzeży Hiszpanii. Odkrycie ujawniło Merlin Burrows, prywatna firma wykorzystująca m.in. obrazowanie satelitarne i pomiary geodezyjne do "znajdowania wszystkiego co zgubione, zapomniane lub ukryte". Według jej ekspertów, znalezione przez nich szczątki mają odpowiadać platońskiemu opisowi Atlantydy.

Znajdują się na terenie dzisiejszego parku narodowego. Według ekspertów Merlin Burrows, Park Narodowy Doñana był zalany morzem, a Atlantydzi budowali osady przy samym brzegu, ale także na pobliskich wysepkach. Część ruin była znana archeologom, które uważali je za dzieła Greków lub Rzymian.

Zebraliśmy próbki, które zostały przeanalizowane w laboratorium w Modenie, które jest używane do testowania starożytnych znalezisk. Testy wykazały, że nasze znaleziska są znacznie starsze od cywilizacji starożytnych Greków - powiedział Tim Akers, historyk i szef działu badań Merlin Burrows.

Byli na zaskakująco zaawansowanym poziomie cywilizacyjnym. Analiza laboratoryjna miała wykazać ślady starożytnego cementu i obróbki rud metali. Według opisu Platona budowle wzniesione przez cywilizację Atlantydy miały być pokryte patyną, a na niektórych ruinach Merlin Burrows znalazło zielono-niebieski osad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(33)
Jasiu
3 lata temu
Ja też znalazłem Atlantydę i ta moja jest prawdziwa bo podpisana!!! To centrum handlowe Atlantida w Arrecife na Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich 😁
qaetb
3 lata temu
wagrb
siej666
3 lata temu
Nie 12 ,000 lat, nie 60000 lat i nie żadne astreoidy ,tylko 65,000,000 lat temu to TEN Rodzaj ludzki doprowadził do III Wojny Światowej rozbicia =zniszczenia Jednego Lądu Planety =Atlantydy na Kontynenty planety!!!
siej666
3 lata temu
Jak długo ci pseudonaukowcy będa znajdować pozostałości po Atlantydzie na każdym kontynencie Ziemi.. Czy nie wystarczy połączyć wszystkie kontynenty Ziemi ,a powstanie Jeden Super Kontynent Atlantyda?? Na Atlandyte do utraconego Raju w Przeszłości wielkie religie na Ziemi wysyłają w Przeszłośc po śmierci!! Tylko ten Raj Atlantydy ludzie Zamienili w Piekło jakimi są kontynenty Ziemi z Rasami ludzi czarnych,czerownych ,żółtych ,białych a pseudonaukowcy twierdzą ,że to opalenizna karnacyjna!
xzy
3 lata temu
Która to z kolei Atlantyda?
61
3 lata temu
Za mojegi zycia odkrywali ja trzy razy hehe
gooroo30
3 lata temu
To już chyba piąta Atlantyda za mojego życia.
Tu i teraz
3 lata temu
niech pokopią w Toruniu...tam znajdą dużo więcej
Tu i teraz
3 lata temu
już wielu innych przed nimi też tak twierdziło...i nic...
adam
3 lata temu
która to już atlantyda...???
cysio
3 lata temu
Atlantyda mieściła się w lokalizacji, którą teraz nazywamy "okiem Afryki". Wystarczy włączyć google earth i poszukać. Kształt, kręgi i ogólne wymiary idealnie pasują do platońskiego opisu.
Olo
3 lata temu
Gdzie Grecy a gdzie 10000 lat wstecz.
Toja
3 lata temu
A nie, Atlantyda jest niedaleko Elbląga/ tylko pokopać...
anna
3 lata temu
bzdury, samolotu malezyjskiego nie mogą znaleźć a atlantydę znaleźli
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić