Radosław Opas
Radosław Opas| 

Morze Bałtyckie. Prowokacja Su-24 z Rosji. "Musnął" okręt Hiszpanii

515

Myśliwiec Su-24 z Rosji nękał Hiszpanów nad Morzem Bałtyckim podczas manewrów NATO BALTOPS 2019, które zakończyły się w piątek. Madryt na dowód opublikował nagranie wideo. Su-24 z Rosji był niezwykle blisko lotniskowca. Hiszpanie zignorowali rosyjską prowokację.

Morze Bałtyckie. Prowokacja Su-24 z Rosji. "Musnął" okręt Hiszpanii
(Youtube.com, ThePoweredbycharlie)

Rosyjski myśliwiec Su-24 został wykryty przez radary lotniskowca "Juan Carlos I". Dowództwo hiszpańskiej jednostki biorącej udział w wielkich manewrach NATO na Bałtyku postanowiło jednak, że nie odpowie w żaden sposób. Sytuacja została uznana za niecodzienną, ale Hiszpanie postanowili nie odpowiadać Rosjanom..

Informacje o prowokacji Rosji podają hiszpańskie media. Zdarzenie na Morzu Bałtyckim nie zostało jeszcze skomentowane ani przez rosyjskie ministerstwo obrony czy też NATO.

Myśliwiec leciał na małej wysokości i z małą prędkością. Su-24 był krytycznie blisko lotniskowca. Hiszpanie opublikowali film.

Okręt brał udział w manewrach BALTOPS 2019. Na pokładzie hiszpańskiego lotniskowca operującego na Morzu Bałtyckim znajdowało się 900 żołnierzy. Do dyspozycji mieli 7 myśliwców Harrier i 3 śmigłowce Sea King - podaje hiszpański dziennik "La Razon".

Zobacz także: Zobacz też: Autonomiczny myśliwiec bojowy od Boeinga

Manewry BALTOPS są organizowane na Bałtyku od 1971 roku. Coroczne ćwiczenia są prowadzone pod dowództwem amerykańskiej marynarki wojennej. Należą do jednych z największych w Europie. Ich głównym celem jest rozwijanie i ulepszanie współpracy wojsk krajów należących do NATO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić