REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 23 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła04.10.19 (10:06)

Muzułmanin kazał Żydowi całować swoje buty

Zdjęcia z młodym Żydem zmuszanym do całowania butów muzułmanina rozeszły się w mediach społecznościowych, wywołując powszechne oburzenie. Skandaliczne sceny zostały zarejestrowane w jednej ze szkół w Australii. Rozgorzała dyskusja o antysemityzmie.
Twitter

Szokujące zdjęcia i filmy ukazujące prześladowanie obiegły media społecznościowej. Rodzice 12-letniego Żyda twierdzą, że nie podjęto żadnych działań dyscyplinarnych wobec napastników. Oprawcą był muzułmanin, który zmusił chłopca do całowania butów w Melbourne.

Pobicie nie było jednorazowym incydentem. Już kilka dni później sytuacja się powtórzyła. Dziecko było przerażone do tego stopnia, że nie chciało wrócić do szkoły następnego dnia.

REKLAMA

Drugą ofiarą był zaledwie 5-letni chłopiec. Koledzy z klasy rzekomo nazywali go "żydowskim karaluchem" i "brudnym Żydem". Wielokrotnie napadano na niego w toalecie i wyśmiewano fakt, że jest obrzezany.

Zobacz także: Żydzi ginęli z głodu. On o tym decydował. Po wojnie zmienił tożsamość

Obaj żydowscy chłopcy chodzili od różnych placówek. Obaj musieli je zmienić, gdyż nikt nie zareagował na przemoc i regularne prześladowania.

Matka pięciolatka powiedziała, że język stosowany wobec jej dziecka odzwierciedlał język Holokaustu.

Dorastałam z ocalałymi z Holokaustu. Chodziłam do synagogi z wujem, który przeżył Holokaust, i to były słowa, którymi był prześladowany, gdy sam miał pięć lat - powiedziała.

Incydenty podsycają obawy, że nasila się antysemityzm i agresja w szkołach. Przewodniczący Komisji Przeciw Zniesławieniu Dvir Abramowicz powiedział, że incydenty są tylko wierzchołkiem góry lodowej w Australii.

Żadne dziecko nie powinno być prześladowane tylko ze względu na wiarę, a fakt, że dzieje się to na co dzień, jest wstydliwy i oburzający - powiedział w wywiadzie dla news.com.au.

Rzecznik Departamentu Edukacji powiedział, że te przypadki antysemityzmu zostały potraktowane bardzo poważnie. Mają być wyciągnięte konsekwencje. Szkoły, w których doszło do tych incydentów, odmówiły komentarza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij