aktualizacja 

Muzułmańscy terroryści zamordowali 14 fanów Realu Madryt

26

Trzech islamskich bojowników otworzyło ogień w kawiarni, w której zgromadzili się kibicie hiszpańskiego klubu.

Muzułmańscy terroryści zamordowali 14 fanów Realu Madryt
(Youtube.com)

Atak na fanów Realu przeprowadzono w położonym w Iraku mieście Balad. Według doniesień "Daily Mail" uzbrojeni w karabiny AK-47 mężczyźni otworzyli ogień do zgromadzonych w kafejce, będącej siedzibą tamtejszego fanklubu hiszpańskiej drużyny. Świadkowie twierdzą, że zamachowcy starali się, by kule dosięgły wszystkich zebranych. W wyniku ataku zginęło 14 osób, a 20 odniosło obrażenia.

Zagraniczne media donoszą, że napastnicy usiłowali zniknąć w tłumie na pobliskim targowisku. Ścigani przez policję oraz okolicznych mieszkańców ukryli się w opuszczonym budynku. Według irackich służb bezpieczeństwa wszyscy zamachowcy zostali zastrzeleni. Z kolei Państwo Islamskie wydało oświadczenie, w którym przekonuje, że bojownikom udało się wysadzić w powietrze tuż po ataku na kibiców Realu. Media nie potwierdzają tej wersji.

Według Ziada Subhana przewodzącego fanom Realu w Iraku, ISIS nienawidzi piłki nożnej. Zgodnie z ideologią radykalnych muzułmanów futbol jest antyislamski. Subhana określił śmierć kibiców mianem "straszliwej tragedii". Z kolei szef hiszpańskiej ligi futbolowej Javier Tebas Medrano powiedział, że "jest przerażony atakiem". Podkreślił, że wszyscy kibicie Realu łączą się w bólu z rodzinami ofiar.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić