Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Na tym zdjęciu jest wąż. Znajdziesz go?

86

Australijscy łowcy węży z Queensland wrzucili do sieci zdjęcie, na którym widać gigantycznego pytona. Problem jest jednak taki, że zwierzę ukryło się w ogrodzie.

Na tym zdjęciu jest wąż. Znajdziesz go?
(Facebook/Sunshine Coast Snake Catchers)

*Firma Sunshine Snake Catchers zajmująca się zabieraniem węży z posesji zadała pytanie internautom. *Spytali, czy są w stanie znaleźć węża na zdjęciu. Na pytanie odpowiedziało już ponad 400 osób, a fotografię podano dalej 104 razy. Zdjęcie umieszczamy i my. Widzicie węża?

Wiele osób miało problemy z odgadnięciem, gdzie znajduje się zwierzę. Byli tacy, którzy uważali, że schowało się gdzieś w górnym rogu zdjęcia, inni wskazywali na okolice niebieskiego węża ogrodowego czy wiadro. Kilka osób odgadło jednak prawidłowo. Wąż ukrył się na płocie w prawym górnym rogu zdjęcia.

W wiszącym krzaku skrył się pyton dywanowy. To australijski gatunek. Dorosłe osobniki potrafią osiągnąć 180-210 cm. Charakteryzują się jasnożółtymi plamkami na łuskach grzbietowych. Wejście na płot nie stanowi dla tego gatunku żadnego problemu. Pytony dywanowe uznaje się bowiem za świetnych wspinaczy. Nie są jadowite, ale ugryzienia zostawiają spore rany.

Zobacz także: Zobacz też: Tak wygląda łapanie trzeciego najbardziej jadowitego węża na świece

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić