Dagmara Smykla| 

Nagła śmierć nastolatki w Walii. Matkę obudził szum wody

58

Wieczorna kąpiel zakończyła się tragedią. Matka 18-letniej Amber Rummels znalazła nastolatkę leżącą w pozycji embrionalnej w zalanej wodą łazience.

Nagła śmierć nastolatki w Walii. Matkę obudził szum wody
(Facebook.com, Amber Rummels)

Wszyscy pozostali domownicy już spali. Anitę Lewis obudziło w środku nocy kapanie wody, która ciekła z lampy sufitowej na korytarzu jej domu w Cardiff. W całym domu nie było elektryczności, więc po omacku pobiegła do łazienki na piętrze.

Z pomocą pióra udało się odblokować drzwi. W zalanej łazience Lewis znalazła swoją 18-letnią córkę Amber. Dziewczyna leżała w pozycji embrionalnej w przepełnionej wodą wannie. Kran był maksymalnie odkręcony.

Chwyciłam ją pod pachy, wyciągnęłam z wanny i położyłam na podłodze - relacjonowała kobieta w czasie przesłuchania.

Mimo starań matki, a potem lekarzy, Amber nie udało się uratować. Nastolatka zmarła w szpitalu cztery dni później - informuje BBC. Jak to się stało, że zdrowa i sprawna dziewczyna umarła podczas kąpieli?

Bezpośrednią przyczyną śmierci było niedotlenienie mózgu. Sekcja zwłok wykazała, że doprowadziła do niej nagła utrata przytomności wywołana zatrzymaniem akcji serca. Ofiarami nagłego zatrzymanie akcji serca z powodu zaburzeń jego rytmu (ang. sudden arrhythmic death syndrome) często padają młodzi ludzie. Zwykle wydają się całkowicie zdrowi i nawet nie wiedzą, że mają problemy kardiologiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić