Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Kwiatkowska
|

Najczęściej wyszukiwane słowo w 2016 roku

0
Podziel się:

W tym roku użytkownicy portalu dictionary.com najczęściej sprawdzali znaczenie słowa „xenophobia”(ksenofobia). Wynik podsumowania prestiżowego interaktywnego słownika ściśle zwiąże się z wydarzeniami na świecie.

Najczęściej wyszukiwane słowo w 2016 roku
(Pixabay.com, domena publiczna)

Szczyt wyszukiwań przypadł na dwa ważne momenty. Pierwszym było przemówienie Baracka Obamy opisujące nastawienie Donalda Trumpa do imigrantów. Drugim zaś Brexit. Dzień po brytyjskim referendum, w którym Wyspiarze zadecydowali o opuszczeniu UE, wyszukiwania znaczenia hasła "ksenofobia" wzrosły o prawie 1000%.

Wygląda na to, że obawa przed obcymi to światowy trend. Zainteresowanie pojęciem ksenofobii zbiegło się z kryzysem imigracyjnym oraz decyzją niektórych francuskich miejscowości dotyczącej zakazu noszenia burkini.

To odzwierciedla pragnienie naszych użytkowników do zrozumienia globalnych wydarzeń - mówi Liz McMillan, szefowa dictionary.com na łamach "La Times".

Czym jest więc ksenofobia? To strach lub nienawiść wobec cudzoziemców oraz ludzi będących przedstawicielami innych kultur lub grup.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić