o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Najdroższa ryba świata. Złowiono okaz o rekordowych rozmiarach

84
Podziel się

Jake Hiles złowił rekordowo wielkiego tuńczyka błekitnopłetwego, czyli najdroższą rybę świata. Okaz ważył ponad 317 kilogramów, a walka o to, aby go wyciągnąć, była długa i ciężka. Jego mięso może być warte nawet kilka milionów dolarów.Najdroższa ryba świata. Złowiono okaz o rekordowych rozmiarach
(Youtube.com, 13news now)
bDUFTBqZ

Jake Hiles łowił w sobotę rano na Oceanie Atlantycki w pobliżu miasta Virginia Beach. Na pokładzie łodzi Toro znajdował się także jego kolega Jeff Landis. Obaj chcieli pobić rekord w hołdzie dla zmarłego przyjaciela, który także zajmował się połowem tuńczyków.

Pogoń za gigantyczną rybą była długa i obaj panowie wiedzieli od razu, że będzie to rekordowy okaz. W międzyczasie złowili rekina i delfina, ale zwierzęta te szybko wypuścili z powrotem do wody. Tuńczyka udało się namierzyć dopiero nad ranem. Aby go złapać Jake zużył ponad 30 metrów żyłki. Ryba przez cały czas się opierała. Udało się ją pokonać po walce trwającej 53 minuty.

Po prawie dwóch godzinach Jake i Jeff wrócili z tuńczykiem na brzeg. Rybę zważono, okazało się, że waży 317,5 kilograma. Ponieważ Hiles złapał ją rekreacyjnie, a nie za pozwoleniem, nie mógł jej sprzedać. Na Facebooku udostępnił informację o tuńczyku i jego mięso warte fortunę rozdał każdemu kto przyszedł na miejsce.

bDUFTBrb

Zobacz także: Tuńczyk warty miliony

Pomyślałem, że fajnie byłoby, gdyby ludzie mogli spróbować tej niesamowitej ryby. Setki osób poszło na sushi. Nie zmarnowano ani jednego grama ryby – napisał Jake na swoim Facebooku.

Tuńczyk błękitnopłetwy to najdroższa ryba świata
bDUFTBrh

#

Tuńczyk błękitnopłetwy to najdroższa jadalna ryba świata. W 2013 r. w Tokio, ważący 222 kg okaz sprzedano za 1,38 mln euro. Rybę złowiono w Japonii niedaleko miasta Oma. Kupił ją właściciel restauracji z sushi. Tuńczyki z innych gatunków nie są już tak cenne.

Tuńczyki błekintopłetwe zamieszkują Atlantyk, Pacyfik i przyległe morza, w tym m.in. Morze Śródziemne, Morze Północne i Morze Barentsa. Wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem, z powodu intensywnych połowów. Tuńczyk błękitnopłetwy jest jedną z najszybszych ryb, rozpędza się do 80 km/h.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUFTBrC
KOMENTARZE
(84)
Prawylewak
rok temu
Człowiek żywemu nie przepuści. Wszystko co się da zabije, sprzeda, zeżre.
Wętkarz
rok temu
Zużył 30 metrów żyłki? Człowieku ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Może 300 metrów? Widziałeś kiedyś połowy tuńczyka na wędkę? Obejrzyj i wtedy coś napisz albo pisz na inne tematy.
abc
rok temu
Wypuścili złowionego rekina i delfina - a tuńczyka ukatrupili - to jest forma rasizmu międzygatunkowego...
bDUFTBrD
Greg
rok temu
Wielka strata dla Świata. Smutne.Taka ryba powinna sie rozmnażać aby przyszły następne pokolenia. Marna satysfakcja tego gościa, ciekawe czy kiedyś zrozumie - co zrobił.
BBB
rok temu
I z czego radość. Kolejne rzadki okaz zamordowany.
Najnowsze komentarze (84)
Tuńczyk
11 miesięcy temu
FAKE INFO TUŃCZYK ZA 3,1 ml dolarów jest najdroższy
Rex
rok temu
Po co go łowili a jak już złowili to po co zabili ?
san
rok temu
"ryba się cały czas opierała" o dno czy Vizirem?
Realista
rok temu
Ciekawe ilu z tych tutaj piszących obrońców, jaki ten wędkarz jest zły że nie wypuścił tego tuńczyka, kupuje puszki z tuńczykiem w sklepach dla siebie czy swoich kotków?!. Tak moi drodzy!! Ten tuńczyk w puszcze też został złowiony a nie wyprodukowany.
zbokzzaściany
rok temu
Mniam, mniam, mniam...
Gość
rok temu
Nie wiem z kąt taka cena ale pewnie jakiś zabił zapłaci kasę żeby się karać
bib dog
rok temu
30 metrów żyłki ojoj tuńczyk chyba chyba sam wskoczył do łódki nie ch ludzie którzy piszą te teksty czytają potem swoje wypociny
cxczc
rok temu
Nie rozumiem gość by się dogadał z poławiaczami , że niby oni złapali i by zarobił trochę grosza , a tak to tylko parę fotek.
bDUFTBrv
emil
rok temu
I mam się cieszyć że tak piękne stworzenie będzie pożarte i to raczej przez tych co głodni nigdy nie byli
p.Jan
rok temu
Taka stara ryba nie nadaje się do konsumpcji , ma w swych mięśniach masę metali ciężkich , pestycydów i plastiku. Dla smakoszy : smacznego.
BBB
rok temu
I z czego radość. Kolejne rzadki okaz zamordowany.
Grzegorz
rok temu
Ekolodzy nie protestują? T gatunek zagrożony wyginięciem.
RBY
rok temu
Zabijanie okazów to barbarzyństwo. pytanie czy po takim holu ryba by przeżyła...nie znam się na C&R w big game.
dfgfhs
rok temu
Gęba wędkarza zadowolona,na koszulce napis MATADOR,przez oczy widać dziurę na wylot...mózgu nie stwierdzono.....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić