REKLAMA
Odświeżone 22 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartosz Nowak12.01.17 (12:19)

Najlepsza na kaszel jest... czekolada

Okazuje się, że nie tabletki, syropy czy herbata z miodem i cytryną, ale czekolada jest najlepszym lekarstwem na kaszel. A dokładnie - znajdujące się w niej kakao.
Shutterstock.com

Dwa badania potwierdziły skuteczność czekolady w walce z kaszlem. Profesor Alyn Morice, specjalista w dziedzinie kaszlu, zbadał 163 pacjentów leczących się domowymi sposobami i lekami dostępnymi bez recepty. Udowodnił, że osoby biorące lek na bazie kakao zaliczyły największą poprawę w ciągu dwóch dni - informuje metro.co.uk.

Występująca w kakao teobromina jest trzy razy skuteczniejsza niż kodeina. Do takich wniosków doszli z kolei naukowcy z Imperial College w Londynie. Ale to właśnie kodeina znajduje się w większości leków na kaszel. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zjadać kilka tabliczek czekolady dziennie. Warstwa ochronna zapewniana przez czekoladę nie trwa wystarczająco długo, żeby zatrzymać kaszel. Ssanie kawałka czekolady może jednak przynieść chwilową ulgę, a już niedługo możemy doczekać się tabletek lub syropów na bazie czekolady.

REKLAMA

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij