Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Najlepsza na kaszel jest... czekolada

6

Okazuje się, że nie tabletki, syropy czy herbata z miodem i cytryną, ale czekolada jest najlepszym lekarstwem na kaszel. A dokładnie - znajdujące się w niej kakao.

Najlepsza na kaszel jest... czekolada
(Shutterstock.com)

Dwa badania potwierdziły skuteczność czekolady w walce z kaszlem. Profesor Alyn Morice, specjalista w dziedzinie kaszlu, zbadał 163 pacjentów leczących się domowymi sposobami i lekami dostępnymi bez recepty. Udowodnił, że osoby biorące lek na bazie kakao zaliczyły największą poprawę w ciągu dwóch dni - informuje metro.co.uk.

Występująca w kakao teobromina jest trzy razy skuteczniejsza niż kodeina. Do takich wniosków doszli z kolei naukowcy z Imperial College w Londynie. Ale to właśnie kodeina znajduje się w większości leków na kaszel. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zjadać kilka tabliczek czekolady dziennie. Warstwa ochronna zapewniana przez czekoladę nie trwa wystarczająco długo, żeby zatrzymać kaszel. Ssanie kawałka czekolady może jednak przynieść chwilową ulgę, a już niedługo możemy doczekać się tabletek lub syropów na bazie czekolady.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić