Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Najlepsza na kaszel jest... czekolada

5
Podziel się:

Okazuje się, że nie tabletki, syropy czy herbata z miodem i cytryną, ale czekolada jest najlepszym lekarstwem na kaszel. A dokładnie - znajdujące się w niej kakao.

Najlepsza na kaszel jest... czekolada
(Shutterstock.com)

Dwa badania potwierdziły skuteczność czekolady w walce z kaszlem. Profesor Alyn Morice, specjalista w dziedzinie kaszlu, zbadał 163 pacjentów leczących się domowymi sposobami i lekami dostępnymi bez recepty. Udowodnił, że osoby biorące lek na bazie kakao zaliczyły największą poprawę w ciągu dwóch dni - informuje metro.co.uk.

Występująca w kakao teobromina jest trzy razy skuteczniejsza niż kodeina. Do takich wniosków doszli z kolei naukowcy z Imperial College w Londynie. Ale to właśnie kodeina znajduje się w większości leków na kaszel. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zjadać kilka tabliczek czekolady dziennie. Warstwa ochronna zapewniana przez czekoladę nie trwa wystarczająco długo, żeby zatrzymać kaszel. Ssanie kawałka czekolady może jednak przynieść chwilową ulgę, a już niedługo możemy doczekać się tabletek lub syropów na bazie czekolady.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
kakaowiec
6 lat temu
jako wielki fan czekolady, na pewno wypróbują powyższą metodę walki z kaszlem. Mimo wszystko, jedząc ukochany słodycz, zachowam zdrowy rozsądek i nadal pozostanę przy sprawdzonym fosidal, żeby nie było przykrych niespodzianek. Syrop na stan zapalny, a czekolada dla przyjemności.
Sara
6 lat temu
Ja tam przepadam za Drinking Chocolate a jak nie mam to zwykłą gorzką lubię.
koko
6 lat temu
Miód natomiast działa drażniąco. Drapie w gardle. A najlepsza jest witamina c.
lk
6 lat temu
Syrop na kaszel? To wielka bzdura!!!
Apetit
6 lat temu
Świetna reklama czekolady
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić