REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros12.10.18 (13:16)

Najpopularniejsza polska strona z filmami uznana za piracką

Serwis CDA.pl został umieszczony na liście stron internetowych, które zamieszczają pirackie treści wideo. Zarzut padł ze strony stowarzyszenia Motion Picture Association of America zajmującego się ochroną praw autorskich amerykańskich wytwórni filmowych.
Print Screen

CDA.pl oferuje u siebie filmy i seriale, także te zamieszczane przez internautów. Według MPAA, które okresowo publikuje raporty dotyczące łamania praw autorskich należących do amerykańskich wytwórni, jest to najpopularniejszy piracki serwis w Polsce. Zestawienie obejmuje 30 stron internetowych z całego świata - donosi portal Wirtualnemedia.pl.

CDA.pl jest pirackim serwisem, w którym użytkownicy mogą oglądać treści zamieszczone tam z pominięciem praw autorskich. Obecnie pod względem popularności CDA.pl pokonuje kilka serwisów VoD działających legalnie w tym kraju. Operator serwisu korzysta z usługi Cloudflare, która ukrywa adres IP serwisu, utrudniając jego lokalizację. Dodatkowo serwis korzysta z usługi reverse proxy, która utrudnia posiadaczom praw autorskich zidentyfikowanie źródeł pochodzenia plików - pisze MPAA w uzasadnieniu.

REKLAMA

Spółka CDA stanowczo zaprzecza tym zarzutom. Jej rzecznik Wolfgang Laskowski przyznaje, że chociaż umieszczenie na czarnej liście MPAA nie niesie ze sobą wymiernych konsekwencji, w grę wchodzą straty wizerunkowe.

To prawda, że znaleźliśmy się w tym raporcie, ale nie zgadzamy się z zarzutami użytymi wobec nas i będziemy w tej sprawie interweniować w MPAA z użyciem oficjalnych procedur – zapowiada Laskowski.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Ocean Ognia - zwiastun

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij