Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Najstarsza kobieta świata ma 129 lat. "Moje długie życie jest karą boską"

93
Podziel się:

Koku Istambulowa nie wie, dlaczego tak długo żyje. Nigdy nie chciała, by tak się stało, bo twierdzi, że nie przeżyła ani jednego szczęśliwego dnia.

Najstarsza kobieta świata ma 129 lat. "Moje długie życie jest karą boską"
(Facebook.com, Asehappen Edu)

*Czeczenka rzekomo jest najstarszą kobietę na świecie. * Tak twierdzi rosyjski rząd, a dowodem ma być paszport wewnętrzny staruszki, w którym widnieje jej data urodzenia: 1 czerwca 1889 roku. Jednak nie jest to dla niej powód do radości. Zbliżające się 129 urodziny kobieta uznaje za "karę boską".

*Istambulowa miała już 27 lat, kiedy car Mikołaj II został rozstrzelany wraz z całą rodziną. * Kobieta wspomina "przerażające" nazistowskie czołgi, które mijały jej dom w rodzinnej wiosce w Czeczenii. Miała 55 lat, kiedy skończyła się II wojna światowa. Ona i reszta narodu czeczeńskiego rok wcześniej została deportowana do Kazachstanu i na Syberię za rzekomą kolaborację z Niemcami.

Patrząc wstecz na moje nieszczęśliwe życie, żałuję, że nie zmarłam w młodości - powiedziała dziennikarzom Istambulowa.

Krewni twierdzą, że kobieta ostatnią córkę pochowała 5 lat temu. Tamara miała dożyć 104 lat. Koku miała kilkoro dzieci, jeden z jej synów zmarł w wieku 6 lat. Staruszka uważa, że w swoim długim życiu nie doświadczyła ani jednego w pełni szczęśliwego dnia, bo wszystkie były wypełnione ciężką fizyczną pracą. Kobieta nie jada mięsa, za to uwielbia zsiadłe mleko. Wątpi jednak, by to miało miało jakiś wpływ na jej długowieczność.

Zobacz także: Zobacz również: Potrącił staruszkę na chodniku. Skręcał na parking

*Rosyjski fundusz emerytalny twierdzi, że 37 osób w Rosji ma ponad 110 lat. * Jednak ani Koku Istambulowa, ani żadna z pozostałych 36 osób nie posiada aktu urodzenia, ani żadnego innego dokumentu z wczesnego dzieciństwa. Dokumenty Istambulowej miały zaginąć w czasie II wojny czeczeńskiej, toczącej się w latach 1999 - 2009. Dlatego najstarszą "oficjalnie udokumentowaną" kobietą na świecie jest Japonka, Chiyo Miyako, urodzona 2 maja 1901 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(93)
Woj
4 lata temu
Oby nasz Wodz narodu jaroslaw kaczynski tyle zyl I zadzi polska
2325
4 lata temu
NIESAMOWITE ! :)))
inya.la.magic...
4 lata temu
Ktoś jej każe żyć? Może wziąć sprawy w swoje ręce!
sf
4 lata temu
129 lat a nie wygląda..
LL
4 lata temu
Ja wiem codziennie ranni pije jogurt
xyz
4 lata temu
CIEKAWE CZY WIE mgr zembaczyński do reklamy ,,naleśników" by ją najął !!!!!!
prawdziwyPola...
4 lata temu
miejmy nadzieje że nasz zbawiciel Jarosław Kaczyński dożyje tego wieku żeby dbać o czystą Polską katolicką rasę panów
NAROZNIAK
4 lata temu
powinna jak najszybciej zgłosić się do BUFETOWEJ razem z PHALEM wykręca jej jakąś KAMIENICĘ !!!!!!!!!!!!!!
123
4 lata temu
Muszę zdobyć książkę kodowań, muszę zrobić zanim pomyśle jest realne, 0,1 szukałem od razu choć wiem że to nie o to Jej chodziło
Lena
4 lata temu
Swoją drogą uwielbiam kefiry, piję dużo, są bardzo zdrowe, ale mięso też jem. Chociaż mam co raz mniejszą ochotę na nie, jak wiem co jem, co przechodzą zwierzęta idące na rześ. Krowy, świnie...one mają swiadomość, są mądre. Jednak nie każdemu żal, także przejdę do sedna. Wiem jedno, ze mięso w ciele ludzkim rozkłada się dużo dłużej niż inne jedzenie. Stąd pewnie choroby u ludzi głównie jelit, żołądka. Jest udowodnione, ze mięso nam w jelitach gnije. Ja sama daje się czasem przekonać, że czasem trzeba zjesć itd.. ale co raz częściej mam ochotę tego zaprzestać.
Lena
4 lata temu
Patrząc przez pryzmat tego co mówiła to miała ciężko. Tylko żeby nie mieć ani jednego szczęśliwego dnia...To aż dziwne. Może właśnie Bóg chce żeby jeszcze miała jakiś szczęśliwy dzień.W każdym razie nie ma chyba nic gorszego od takiego podsumowania...
ja
4 lata temu
"Dzięki socjalistycznej rewolucji był taki bałagan, że mi dopisali 50 lat"...
Lew
4 lata temu
Oj to zsiadłe mleko to faktycznie źródło dobroczynnych bakterii regulujących gospodarkę jelitowa i system odpornościowy organizmu, przecież dlatego w Polsce zlikwidowano mleko od krowy i zastąpiono je mlekiem w proszku, które jest antyzdrowotne.
robcio
4 lata temu
Nazistowskie czołgi w Czeczenii? Cały ten artykuł to jeden wielki kit dla mas. Jak nie ma o czym pisać to piszmy o niczym.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić