Natalia Bogucka| 

Największa rodzina w Europie znowu się powiększyła. To już 21. dziecko

61

Na świat przyszło 21. dziecko największej brytyjskiej rodziny. Sue Radford urodziła małą Bonnie Raye w ciągu 12-minutowego porodu.

Największa rodzina w Europie znowu się powiększyła. To już 21. dziecko
(facebook.com/TheRadfordFamily/)

*Rodzice zapowiadają, że nie będą już mieć więcej dzieci. * Ale rodzeństwo jest zachwycone, że ma kolejną siostrę. Bonnie jest młodsza od swojego najstarszego brata Chrisa, który ma 29 lat, o prawie 3 dekady.

Niektórzy ludzie decydują się zatrzymać po dwóch lub trzech dzieciach. My zrobiliśmy to po 21 - powiedział 46-letni Noel, ojciec dzieci.

*Małżeństwo poznało się, gdy Sue miała 7 lat. * Pierwsze dziecko urodziło się, gdy kobieta miała zaledwie 14. Para jest już także dziadkami, bo córka Sophie urodziła im troje wnucząt.

Wszystkie położne w szpitalu pytały, czy zobaczą nas ponownie w przyszłym roku i oboje powiedzieliśmy zdecydowanie nie. . Będziemy tylko cieszyć się dziećmi i naszymi wnukami - powiedziała "The Sun" Sue.

*Jednak rodzeństwo ma wątpliwości, czy zapewnienia rodziców wystarczą. * Para zarzekała się bowiem, że ostatnim dzieckiem będzie Archie, który ma 14 miesięcy. Dzieci twierdzą, że ich rodzice nie zatrzymają się na nieparzystej liczbie potomstwa.

*Wielodzietnych rodzin nie brakuje również w Polsce. * Pani Sylwia i pan Grzegorz z Jaworza w woj. śląskim wychowują osiemnaścioro dzieci. Są rekordzistami jeśli chodzi o program 500+. Świadczenia przysługują im na 11 dzieci, więc co miesiąc otrzymują 5500 zł.

*Ale obu rodzinom daleko do najliczniejszej rodziny na świecie. * Największa mieszka we wsi Baktawang w Indiach i liczy 193 osoby. Głowa rodziny, Zion Chan jest mężem 39 kobiet i ojcem licznego potomstwa. Co ciekawe, wszyscy mieszkają w jednym domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Poród musi boleć. Ten ból pomaga w narodzinach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić