REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka02.07.19 (13:05)

Największy hotel w Polsce już stoi. Pomieści ponad 3 tys. osób

W nadbałtyckiej miejscowości Pobierowo powstaje największy hotel w Polsce. W 1100 pokojach o powierzchni 60-80 metrów kwadratowych pomieści się ponad 3 tys. osób. To inwestycja z prawdziwym przytupem.
Fotografia hoteli i pensjonatów Jacek Grymiński

Właścicielem ogromnego 5-gwiazdkowego hotelu jest Tadeusz Gołębiewski. To będzie już piąta nieruchomość firmowana jego nazwiskiem. Pozostałe znajdują się w Mikołajkach, Białymstoku, Wiśle i Karpaczu.

Fotografia hoteli i pensjonatów Jacek Grymiński
REKLAMA

Budowa luksusowego hotelu ruszyła w lutym 2018 r. Nad środkową częścią zawisła już wiecha. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", pierwsza część hotelu ma zostać oddana do użytku w 2020 r., zaś całość w 2021 r. W związku z budową wycięto już 1,5 tys. drzew. W zamian inwestor będzie musiał dosadzić ich 3 tys.

Fotografia hoteli i pensjonatów Jacek Grymiński

Powierzchnia całkowita hotelu wyniesie ok. 180 tys. m kw. Budynek będzie miał 11 kondygnacji plus 2 podziemia. Znajdzie się w nim aż 1100 pokoi, większość o powierzchni 60-80 m kw.

rewal.pl
Wizualizacja

Zobacz także: 50 metrów kwadratowych. To średnia wielkość mieszkania w Polsce

rewal.pl
Wizualizacja

Hotel ma zachęcać gości bogatą ofertą rozrywkową. Powstaną tam m.in. dwie restauracje, pub, dyskoteka, 2 sale teatralno-kinowe, baseny, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, a nawet czynne przez cały rok lodowisko. Będą też liczne sale konferencyjne, z których jedna pomieści 4 tys. osób.

rewal.pl
Wizualizacja

Nieruchomość powstaje na 30-hektarowym terenie, który należał do byłej jednostki wojskowej. Tadeusz Gołębiewski zapłacił za niego 50,5 mln zł. Jak podkreśla gmina Rewal, to największa transakcja handlowa w jej historii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij