REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski21.05.18 (15:13)

Nastolatek z Santa Fe zabił 10 osób w szkole. To była zemsta na dziewczynie

Matka jednej z ofiar masakry w Santa Fe opowiedziała, jak przez kilka miesięcy nastoletni sprawca nękał jej córkę. Bezpośrednio przed piątkową makabrą w szkole, chłopak przeżył upokorzenie.
Galveston County Sheriff Office / PAP/EPA

Dimitrios Pagourtzis publicznie usłyszał, że 16-latka nie jest nim zainteresowana. Matka Shany Fisher podkreśla, że wcześniej jej córka wielokrotnie mówiła chłopakowi "nie". On jednak nie dawał za wygraną.

Chłopak stawał się coraz bardziej natarczywy ze swoimi "zalotami". Aż do momentu, gdy jego awanse zostały odrzucone przy całej klasie. Był to dla niego ogromny wstyd. Matka dziewczyny jest przekonana, że był to bezpośredni powód masakry.

REKLAMA

Tydzień później otworzył ogień do wszystkich, których nie lubił - powiedziała Sadie Rodriguez "Los Angeles Times".

MATT PATTERSON / PAP/EPA

17-latek nękał o rok młodszą dziewczynę przez cztery miesiące. Jej matka mówi, że Shana "miała z nim same problemy". Kobieta twierdzi, że nastolatek jej córkę zastrzelił jako pierwszą.

Z ręki Pagourtzisa zginęło 10 osób, a 13 zostało rannych. Chłopak wszedł do swojej szkoły i zaczął strzelać. Jak się teraz okazuje, ofiar nie wybierał przypadkowo. Odbywają się pierwsze pochówki zabitych osób. W weekend pogrzebano pakistańską uczennicę, która była w USA w ramach wymiany szkolnej.

SHEIKH FAMILY / PAP/EPA
Pakistanka Sabika Sheikh, która zginęła w Santa Fe

17-letni sprawca masakry przyznał się do "rozstrzelania wielu osób". Nie skorzystał z prawa do milczenia na wstępnej rozprawie przed sądem. Rodzina Pagourtzisa wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że jest zasmucona i przerażona atakiem chłopaka i jest wstrząśnięta jak wszyscy pozostali ludzie.

Zobacz także: Najbardziej krwawa strzelanina w historii Stanów Zjednoczonych

Cały Teksas jest zszokowany piątkową tragedią w Santa Fe. W świątyniach wielu wyznań odprawiane są żałobne ceremonie. Podobnie jak po wcześniejszych strzelaninach w amerykańskich szkołach podniosły się głosy, że nauczycieli należy wyposażyć w broń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij