Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Nauczycielka wykorzystywała uczniów. Nagabywała ich przez Snapchata

144

Ta sprawa wstrząsnęła lokalną społecznością. Nauczycielka jednego z liceów została oskarżona o gwałt na swoim podopiecznym. W przestępstwo jest zamieszana jeszcze jedna kobieta, także nauczycielka. Śledczy podejrzewają, że ofiar może być więcej.

Nauczycielka wykorzystywała uczniów. Nagabywała ich przez Snapchata
(Tulsa County Jail)

Wydarzenie miały miejsce w miejscowości Tulusa w stanie Oklahoma. Podejrzana Joyce Churchwell jest trenerką siatkówki w publicznym liceum Berryhill.

Śledczy ustalili, że Churchwell zwabiła 18-letniego ucznia do własnego domu. Nauczycielka umyślnie wybrała moment, kiedy jej męża nie było w domu. Jednak dzieci kobiety były przez cały czas obecne na miejscu.

W gwałcie miała uczestniczyć również druga kobieta. Casey Roebuck, rzecznik Biura Szeryfa Hrabstwa Tulsa, potwierdziła, że to była nauczycielka, która w przeszłości pracowała w szkole z innego okręgu.

Zobacz też: Rodzice oburzeni postawą nauczycielki. Zobaczyli, co dzieje się w szkole

18-latek został przesłuchany i przyznał, że padł ofiarą wykorzystywania. To właśnie od niego śledczy dowiedzieli się, że w sprawę była zamieszana druga kobieta. "TCSO" podaje, że zgodnie z prawem uczeń nie może wyrazić zgody na współżycie z nauczycielem. Z tego powodu nastolatek nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani ukarany przez grono pedagogiczne.

Śledztwo trwało od połowy grudnia 2019 roku. Na podstawie zebranych dowodów wydano nakaz o aresztowaniu Joyce Churchwell. Miało ono miejsce we wtorek 14 stycznia 2020 roku. Kiedy funkcjonariusze biura szeryfa wkroczyli do domu podejrzanej, ta miała właśnie przygotowywać się do pobytu w więzieniu. Ostatecznie nauczycielka wyszła z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 5 tysięcy dolarów (prawie 19 tys. zł).

Szkoła, w której pracowała kobieta, wyraziła ubolewanie z powodu podejrzeń. Władze liceum zapewniły, że ściśle współpracują z organami ścigania i dokładają wszelkich starań, by zapewnić uczniom bezpieczeństwo.

"New York Times" podaje, że ofiar Joyce Churchwell może być więcej. Nauczycielka miała wysyłać niestosowne wiadomości na Snapchacie do wielu podopiecznych. Śledczy spodziewają się, że wkrótce zaczną się do nich zgłaszać kolejni pokrzywdzeni.

Obecnie Joyce Churchwell przebywa na przymusowym urlopie. "Work For You Tulusa" podaje, że w trakcie popełniania przestępstwa nauczycielka była w zaawansowanej ciąży i właśnie przygotowuje się do porodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić