Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Nauczył się robić filmy VR dla chorej córki

3
Podziel się:

Craig Chaytor nie miał pojęcia o technologii VR, ale chciał pomóc swojej córeczce, która cierpi na rzadkie schorzenie.

Nauczył się robić filmy VR dla chorej córki
(Twitter)

Jego projekt ma na celu wprowadzenie wycieczek szkolnych do domu. Craig Chaytor postanowił wykorzystać technologię VR, żeby pomóc swojej chorej córce Imogen w poznawaniu świata - informuje BBC. Jego pomysł przyniósł tak dobre rezultaty, że zamierza udostępnić swoje filmy rodzicom innych dzieci cierpiących na to schorzenie.

Kiedy to wymyślił, nie wiedział prawie nic na temat samej technologii. Chaytor jest szefem kuchni w restauracji w Hull w Wielkiej Brytanii i wcześniej nie miał styczności z produkcją filmów VR. To nie przeszkodziło mu stworzyć książki połączonej z nagraniami sferycznymi, pokazującymi np. żyrafy lub operę.

Imogen cierpi na zespół Williamsa. W jej przypadku objawia się to m.in. trudnościami w nauce - dziewczynka nie jest w stanie skupić się na czytaniu tekstu, bo wszystko jest w stanie ją rozproszyć. Jednak filmy sferyczne pochłaniają ją do tego stopnia, że chętnie ogląda je wielokrotnie, dzięki czemu może lepiej poznać dane zagadnienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: #dziejesiewsporcie: wzruszająca scena na mecie maratonu
KOMENTARZE
(3)
Madka
4 lata temu
Hora curka i wszystko w tym temacie
Imogen
4 lata temu
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu
IQ
4 lata temu
Potrzeba matką wynalazków
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić