Natalia Bogucka| 

Naukowcy ujawnili, w jakim wieku ludzie są najszczęśliwsi

81

Najnowsze badania wykazały, że największą satysfakcję z życia mają osoby w wieku 44 lat. To czas kiedy osiągamy satysfakcję zawodową i zaczynamy cieszyć się z tego, co mamy.

Close up of young couple working on laptop at home.
Close up of young couple working on laptop at home. (iStock.com)

*Osoby w wieku 20 i 30 lat cierpią z powodu odczuwania ciągłej presji. * Gdy mamy 20 lat, jesteśmy zajęci poszukiwaniem pracy, oszczędzaniem pieniędzy, randkami i radzeniem sobie z pierwszymi rozstaniami. Gdy kończymy 30, musimy radzić sobie ze stresem w pracy spowodowanym chęcią osiągnięcia zawodowej kariery. Odczuwamy też finansową i emocjonalną presję związaną z założeniem rodziny - wynika z badań na 2 tysiącach osób zleconych przez firmę Viking Cruises.

Zaraz po ukończeniu 40 lat wcale nie jest łatwiej. Próba odnalezienia równowagi życiowej, starzejący się rodzice oraz konieczność planowania przyszłości - oto sprawy, które nas zajmują w tym wieku. Ale gdy kończymy 44 lata, wszystko zaczyna się uspokajać. Wielu z nas wspięło się już po szczeblach kariery, nasze pensje rosną i prawdopodobnie mamy już własny dom i rodzinę.

*Naukowcy postanowili też zbadać, co sprawia że ludzie są szczęśliwi. * Najczęściej miały na to wpływ takie czynniki jak stabilność finansowa, zdrowie, posiadanie własnego domu, bycie w stabilnych, szczęśliwych związkach i czucie się dobrze we własnej skórze - podaje iNews.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: 10 najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić