o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|

Naukowcy znaleźli sens życia. Ale nie na to liczyliśmy

51
Podziel się

Grupa najznamienitszych umysłów na świecie, Elon Musk, Neil deGrasse Tyson i Brian Greene, wysnuła teorię, która może zmienić nasze postrzeganie rzeczywistości.

Naukowcy znaleźli sens życia. Ale nie na to liczyliśmy
(iStock/jacoblund)
bDUAtrtx

Nasze życie to... tylko symulacja. Elon Musk uważa, że szansa na to, że ludzkość nie żyje w świecie podobnym do tego ukazanego w "Matrixie" wynosi jak jeden do wielu miliardów. Według niego to, co uważamy za rzeczywistość to naprawdę symulacja stworzona przez niezwykle zaawansowaną sztuczną inteligencję. Wszystk,o co przeżywamy to tylko z góry zaprogramowane linijki kodu.

Inni naukowcy poparli tę teorię. Neil deGrasse Tyson twierdzi, że w dniu, kiedy zostanie to udowodnione będzie jedyną osobą w pokoju, która będzie mogła stwierdzić "nie jestem zdziwiony". Według niego przy istotach odpowiedzialnych za naszą symulację ludzie wyglądaliby jak "śliniący się idioci". Powinniśmy wyszukiwać "błędów w systemie" wskazujących na prawdę jego słów. Deja vu może być właśnie jednym z nich.

bDUAtrtz

Sami kiedyś też będziemy mogli stworzyć takie sztuczne światy. Naukowiec z NASA Rich Terrile i fizyk teoretyczny Brian Greene twierdzą, że teoria ta jest szalona, ale ma sens i może okazać się prawdziwa. Wraz z rozwojem technologii w pewnym momencie ludzkość będzie potrafiła stworzyć taką symulację, dlaczego więc miałoby się nie okazać, że sami żyjemy właśnie w ten sposób?

Teoria ta jest szalona... i zapewne zupełnie błędna. Wszyscy chcą wierzyć, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, że gdzieś tam istnieją istoty lepiej rozwinięte od nas. Na jej karb można zrzucić rzeczy, których wyjaśnić nie potrafimy. Poza tym nigdy nie przekonamy się o tym, czy to prawda, ponieważ według pracownika MIT udowodnienie tego jest "logicznie niemożliwe" - informuje "Daily Star".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUAtrua
KOMENTARZE
(51)
Kaziu
4 lata temu
Kazda religia o tym mówi "Bóg stworzył świat" a teraz kilku facetów nazwało świat sumulacją. Skoro Bóg jest wszechmogący to również mógł stworzyć symulacje .....
Alojz Wiertar...
4 lata temu
Nie wiem, co oni tam biorą, ale widać, że ich dilerzy bardzo dbają o jakość towaru...
Art
4 lata temu
Wystarczy że pokażą Antka razem z bandą Jarka i nie ma żadnych wątpliwości że to matrix.
bDUAtrub
gość
4 lata temu
Do czego nas ta cywilizacja prowadzi;) Kiedyś ludzie wierzyli w ojca Niebo i Ziemię, potem w Zeusa i Posejdona, potem w Boga a teraz z Matrixa.
Kanis
4 lata temu
Nic nowego. Mówi o tym od dawna chociażby ''Tajemnica" czyli wiedza Kahunów zamieszkujących Polinezję.
Najnowsze komentarze (51)
meg
4 lata temu
Sensem życia i szczęściem jest Pan Bóg.
UFO
4 lata temu
Wiem o tym od lat. To komputer.
k=2
4 lata temu
zachoruję na raka to zaraz wszystko zrozumie i zrobi się dla niego bardzo prawdziwie. Za dużo pieniędzy tam mają i BREDZĄ - człowiek bez dyplomu im to każdy powie.
lox
4 lata temu
Dzisiaj takich ludzi nazywa się najznamienitszymi umysłami na świecie, wymyśla oni bajki nie biorąc pod uwagę to co jest faktem. Bóg takich nazywa nierozumnymi, ludźmi prowadzącymi innych na zgubę, "ślepy ślepego prowadzi i wpadają oni w dół." Ci ludzie tworzą w umysłach innych ludzi matrix. Czy wy ludzie myślicie, że wasza fizyczność, wasze ciało to wy? Człowiek to jedyna istota na ziemi, która siebie samego krzywdzi i tak okrutnie siebie samego oszukuje.
widz
4 lata temu
A może ta symulacja to nasz test czy nadajemy się do przejścia na wyższy poziom. I tu pojawia się symboliczne niebo i piekło.
n
4 lata temu
Jest jeszcze gorzej. To MY - absolutny kolektywny umysł jesteśmy stwórcami, stworzyliśmy wewnątrz siebie wirtualny świat, gramy w wymyśloną przez siebie grę aż do znudzenia, bo tam na zewnątrz naprawdę nic nie ma, pustka totalna. ;)
Neo
4 lata temu
Wystarczy że zobaczę teściową, i wiem że to Matrix
Reformacjapro...
4 lata temu
To "matrix" nie sztucznej inteligencji, ale Boskiej. Z "pikseli" cząstek elementarnych. Matrix w 3D na matrycy przestrzeni. Na początku doskonale funkcjonujący, ale wirus buntu przeciw ustalonemu porządkowi uruchomił destrukcyjną deewolucję w kierunku chaosu. Ale Bóg wkomponował się w ten rzeczywisty matrix wziął na siebie całą energię destrukcji i uruchomił proces przywracania systemu. Ale w tym realmatrixie czynnikiem istotnym jest wolna wola człowieka czyli udział w kreowaniu rzeczywistości. Biblia opisuje historię wprowadzenia wirusa w realmatrixie i ciąg działań programisty Bożego aby przywrócić system raju utraconego. Hakerem generującym wirusa destrukcji jest Lucyfer kiedyś pierwszy po Bogu, teraz pierwszy zaciekły wróg
bDUAtrtT
Sebek
4 lata temu
Może jest prawdą , że jesteśmy " matryx" Lecz mniemam , że owe istoty , które stworzyły "matryx" nie miały ludzkie uczucia. Jeśli tak , to myślę, że lepiej nasz świat by skończyłby się .
SS Schizophre...
4 lata temu
wasz świat to ksiundz pedał walący małe dzieci hahahahahahah :D
Ijon Tichy
4 lata temu
A Kongres futurologiczny Stanislawa Lema szanowna autorka czytala
przykre
4 lata temu
wszelkie potrzebne i proste wyjaśnienia zawiera Biblia ale oczywiście "mądrzy" tego świata muszą tworzyć jak najbardziej skomplikowane i jak najdalsze od niej historie. Tyle,że "mądrość" tego świata jest dla Boga głupstwem i On ją w końcu zniweczy. Zobaczymy gdzie wtedy będą ci wszyscy filozofowie i na co im się zdadzą ich teorie
LW
4 lata temu
Wielki odkrycie u nas od jakiegoś czasu jest real i nie potrzeba nikomu to udowadniać starczy wsłuchać nasZych uczonych Antoniego Smolenskiego,Jarosława Dobrego Pana Profesorów Krystny P i ostatnio Morawica i wielu innych
XYZ
4 lata temu
Czyż to odkrycie nie jest jasnym dowodem na istnienie Boga?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić