Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Nawet 5 milionów Polaków zachoruje na grypę. Padnie rekord

76
Podziel się:

Najnowszy raport Krajowego Ośrodka do spraw Grypy nie zawiera pocieszających informacji. Cały sezon (liczony do końca przyszłorocznych wakacji) może się okazać najgorszy pod względem liczby chorych w historii prowadzenia zapisów o grypie.

Nawet 5 milionów Polaków zachoruje na grypę. Padnie rekord
(Pixabay.com)

Już koniec listopada był niepokojąco rekordowy. Współczynnik zapadalności na grypę wyniósł 41 osób na 100 tysięcy ludzi. Tylko w minionym tygodniu specjaliści zarejestrowali 127 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań. Polscy eksperci nie pamiętają tak dużych liczb o tej porze roku.

Największa dynamika przyrastania nowych przypadków grypy była w województwie pomorskim. W tym samym regionie odnotowano największą liczbę chorych - 25 tysięcy. Nieco lepiej było na Mazowszu - 24 tysiące. Niewesoło jest również w województwie lubelskim, gdzie było 18 tysięcy osób z objawami grypy.

Nie wszędzie w Polsce sytuacja jest alarmująca. Są województwa, w których chorych na grypę jest znacznie mniej - póki co - niż na Pomorzu. To opolskie (1,3 tysiąca chorych), lubuskie (1,8 tysiąca) i podkarpackie (1,8 tysiąca) - informuje Polsat News.

Do końca wakacji na grypę może zapaść ponad 5 milionów Polaków. Zgodnie z danymi naukowców liczba chorych w poprzednim sezonie (2016/2017) sięgnęła 4,8 miliona i była o 100 tysięcy niższa od dotychczasowego rekordu z sezonu 1974/1975, kiedy zapadło na grypę 4,9 miliona Polaków. Teraz chorych będzie jeszcze więcej.

Zobacz także: Zobacz także: Grypa kosztuje nas blisko 730 mln złotych

Szczyt zachorowań przypadnie na ferie zimowe w naszym kraju. Specjaliści przypominają, że w zeszłym sezonie grypowym liczba hospitalizacji wzrosła do 14 tysięcy, podczas gdy jeszcze 5 lat temu była o połowę mniejsza. Do końca sierpnia 2018 roku do szpitali może trafić jeszcze więcej osób, bo aż 20 tysięcy Polaków z grypą.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(76)
jagrazka
4 lata temu
strachy na lachy
>>>
4 lata temu
Dziwne, że chorują ci, którzy się szczepią przeciw grypie :)
kosiw
4 lata temu
Cóż za dar jasnowidzenia! A może policzyli zyski ze sprzedaży szczepionek?
stefan
4 lata temu
truciciele od szczepionek z rtecia w natarciu , naiwniaki kupujcie i trujcie sie
Kika
4 lata temu
Szatany robią na nas doświadczenia. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
stefan
4 lata temu
namawiaja naiwnych frajerow na szczepionkitrutki
aiki
4 lata temu
Jesteś chory - nie zarażaj! To jest jak domino. Postaraj się mieć kontakt z jak najmniejszą ilością osób. Nie chodź wtedy do pracy, na zabiegi fizjoterapeutyczne, do teatru, nie puszczaj chorego dziecka do przedszkola, do szkoły. Jeśli nie czujesz odpowiedzialności za zdrowie innych, to zrozum, że zarażając jedną osobę, ta zarazi kolejne, aż wreszcie z powrotem wróci do Ciebie lub Twoich bliskich. Nie jestem zwolennikiem szczepionek - jestem zwolennikiem ZDROWEGO ROZSĄDKU.
szaro
4 lata temu
Tyle krzyczy się o profilaktyce, a gdzie są przychodnie dla osób "chorych" i "zdrowych"? Ludzie którzy przychodzą tylko na wizytę kontrolną, po leki lub z chorobą niezakaźną siedzą razem z chorymi na grypę. I jak ma się nie rozprzestrzeniać? Jesteś chory to masz zostać w domu i łańcuch się urywa, dziecko chore - niech zostanie w domu. Niestety wiem jak wygląda praktyka, przed szefem musisz się tłumaczyć, że zachorowałeś, bo głąbowi trudno zrozumieć, że lepiej jest tydzień wolnego dla jednego pracownika, niż potem dziesięciu chorych łażących do pracy. Kiedyś była tak sytuacja i zamiast tygodnia, wyszły trzy tygodnie - powikłania po grypie i antybiotyk. U niektórych kończy się to nawet zapaleniem płuc.
Mumin
4 lata temu
Chorują głównie Ci co się zaszczepili na grypę
k.w.g.
4 lata temu
tak to jest jak się robaczki nie odrobaczają 0,7 i po grypie jak czujesz że cie bierze
Jana
4 lata temu
A te statystyki, to skąd? Biznes medyczny powinien uczyć się optymizmu, a nie siać perfidny pesymizm. Ludzie jak żyją , zawsze chorowali na grypy i najlepszy to miód, lipa, nóżki w gorącej wodzie moczone i specyfik czosnek , mleko i żółtko (koniecznie surowe nie z farmy kurzej)
darek
4 lata temu
Co, znów będziecie rozpuszczać wirusa?
o
4 lata temu
BAYER płaci? Widocznie w poprzednich latach osoby zaszczepione zachorowały i teraz wolą iść na piwo.
Mamaja
4 lata temu
No tak szczepionek naprodukowali teraz trzeba je sprzedać i wcisnąć nam na siłę ludzie się wystraszą i tłumnie poleca się zaszczepić oczywiście na zeszłoroczny szczep bo nikt nie jest w stanie przewidzieć jaka będzie mutacja w tym roku 😂😂😂
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić