Beata Kruk| 
aktualizacja 

NFZ przestanie istnieć. Zmiany w służbie zdrowia

17

Konstanty Radziwiłł ujawnił, że Narodowy Fundusz Zdrowia przestanie istnieć 1 stycznia 2018 roku. Zapewnił, że jego resort ma wystarczająco dużo czasu na przygotowanie odpowiedniej ustawy w tej sprawie.

NFZ przestanie istnieć. Zmiany w służbie zdrowia
(PAP, Rafał Guz)

Minister zapowiedział szereg zmian w systemie opieki zdrowotnej. Wśród nich pojawi się m.in. tzw. funkcjonalna sieć szpitali, która zacznie działać od połowy 2017 roku - informuje TVP Info. Według resortu zdrowia jej wprowadzenie ma usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne, a jednocześnie poprawić dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Na początku nowego roku szykują się natomiast zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej. Dzięki nim z usług lekarza rodzinnego będą mogły skorzystać również osoby, które nie odprowadzają składek zdrowotnych. Konstanty Radziwiłł ujawnił również, że już od stycznia 2017 roku za opiekę nad pacjentem będzie odpowiedzialny jeden szpital.

Planujemy w ramach tej zmiany doprowadzić do tego, że pacjent idąc do szpitala i będąc tam leczonym będzie mógł liczyć, że ta sama placówka zapewni mu również opiekę poszpitalną - przekonywał minister.

Resort przygotował również pakiety ustaw dotyczące państwowego ratownictwa medycznego i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dodatkowo planuje wprowadzenie zmian w finansowaniu szpitali, które miałyby rozwiązać kwestię ograniczonego dostępu do niektórych usług medycznych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić