REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski08.06.19 (17:08)

Nicolas Maduro złamał się. Z Wenezueli płynie tłum ludzi

Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, trzyma się u władzy, choć w jednej z ważnych kwestii musiał się wycofać. Maduro odwołał dotkliwy zakaz wprowadzony 4 miesiące temu. Wenezuela otworzyła granicę z Kolumbią. Od razu popłynął szeroki strumień ludzi.
Anadolu Agency / Getty Images

Mieszkańcy Wenezueli masowo przekraczali granicę z Kolumbią po jej otwarciu. Ludzie udawali się do sąsiedniego kraju, by kupić lekarstwa i żywność, których dramatycznie brakuje w państwie rządzonym przez Nicolasa Maduro - podaje ABC News.

Długie kolejki ustawiały się na dwóch mostach granicznych. Znajdują się one w pobliżu miasta Cúcuta. Wenezuelczycy cierpliwie czekali, aż ich dokumenty zostaną sprawdzone przez strażników z Kolumbii, których wspierali ubrani w zielone mundury oficerowie z Wenezueli.

REKLAMA

Granica z Kolumbią był zamknięta przez 4 miesiące. Nicolas Maduro zabronił przekraczania granicy z sąsiadem, gdy przez mosty graniczne miały przejechać konwoje z pomocą humanitarną. Miały one patronat opozycji wenezuelskiej, której przywódca, Juan Guaidó, ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju.

Zobacz także: Dygant wspomina spacery z Adamczykiem w Kolumbii

Blokada granicy z Kolumbią odbiła się przede wszystkim na Wenezuelczykach. W ich kraju panuje chaos, sklepy świecą pustkami, ogromna część magazynów została splądrowana, w aptekach często brakuje nawet podstawowych medykamentów. Wielu mieszkańców Wenezueli próbowało uzupełniając braki, robiąc zakupy w Kolumbii. Podejmowali u sąsiadów także pracę, bo w kraju Nicolasa Maduro gospodarka jest w ruinie, a znalezienie pracy graniczy z cudem.

AP/Associated Press / East News
Przejście graniczne Wenezueli z Kolumbią

Tymczasowego prezydenta Wenezueli uznały między innymi USA i kraje Unii. Nicolas Maduro oskarżał Juana Guaidó, że organizując konwój humanitarny, uczestniczy w spisku, który ma go pozbawić władzy. Kontenery produktami i lekami, które były już na granicy, nie mogły zostać dostarczone potrzebującym Wenezuelczykom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij