Bartosz Nowak| 

Nie bierz leków na ból pleców. To ostateczność

23

Najlepsze są naturalne sposoby walki z bólem pleców. Dopiero, jeśli dyskomfort utrzymuje się ok. 12 tygodni, należy zastosować ibuprofen. Tak brzmią najnowsze zalecenia Amerykańskiego Stowarzyszenia Internistów.

Nie bierz leków na ból pleców. To ostateczność
(Shutterstock.com)

Terapia wolna od leków to najlepsze rozwiązanie. W przypadku bólu pleców lekarze powinni zalecać jogę, akupunkturę, tai chi, masaże i inne ćwiczenia lub zajęcia redukujące napięcie i stres. Dopiero jeśli ból utrzymuje się lub stale powraca przez trzy kolejne miesiące, można sięgnąć po tabletki przeciwbólowe bez recepty. Kiedy i one nie pomogą, lekarze mogą przepisać np. tramadol. Do tej pory robili to znacznie szybciej, co było niepotrzebne i mogło prowadzić do komplikacji.

Ból pleców jest bardzo powszechny, ale wciąż przez wielu niezrozumiały. Ludzie natychmiast sięgają po ibuprofen lub paracetamol, które co prawda łagodzą objawy, ale nic nie robią z przyczyną bólów. A zbyt częste sięganie po tabletki przeciwbólowe może prowadzić do uzależnień, co w USA stało się już nagminne - informuje "Daily Mail".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić