Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Nie tylko koronawirus zagraża Korei Północnej. Kim Dzong Un obawia się wybuchu nowej epidemii

73

Rząd Korei Północnej boryka się nie tylko z groźbą wybuchu epidemii koronawirusa. Kim Dzong Un wydał rządowi dokładne instrukcje odnośnie wdrożenia środków ostrożności, które mają zapobiec rozprzestrzenieniu się ptasiej grypy.

Nie tylko koronawirus zagraża Korei Północnej. Kim Dzong Un obawia się wybuchu nowej epidemii
(Getty Images, Pyeongyang Press Corps/Pool)

Kim Dzong Un spotkał się z przedstawicielami rządu. Jak podaje "Daily NK", odbyło się ono w godzinach porannych. Lider Korei Północnej chciał omówić kwestię ptasiej grypy, która zagraża lęgowiskom w całym kraju.

Jak Korea Północna broni się przed ptasią grypą?

Uczestnicy zebrania doszli do wniosku, że ptasia grypa może wybuchnąć na kilku obszarach kraju. Szczególnie zagrożone są takie rejony jak powiaty Sindo, Mundok oraz miasto Rasŏn. Kim Dzong Un wydał rozkaz, aby urzędnicy skupili swoje wysiłki właśnie na tych miejscach.

Kim Dzong Un kazał urzędnikom wdrożyć wszelkie środki, dzięki którym można zapobiec epidemii. Według ustaleń "Daily NK" lider poruszył na spotkaniu kwestię reputacji Korei Północnej na arenie międzynarodowej. Przypomniał zebranym, że wiele państw powątpiewa w skuteczność radzenia sobie przez Koreańczyków z chorobami.

Lider Korei Północnej nakazał, aby zwracać uwagę na ptactwo w pobliżu ferm kurcząt. Gdyby którekolwiek z dzikich ptaków zaczęły wykazywać objawy zarażenia ptasią grypą, mają być natychmiast zabijane. Podobną strategię przyjęli Chińczycy, którzy w obawie przed epidemią zabili aż 10 tysięcy zwierząt.

Zobacz także: Zobacz też: Popis jeździectwa Kim Dzong Una

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić