Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Nie żyje Charles Manson. Jego banda zamordowała żonę Romana Polańskiego

136

Seryjny morderca zmarł z powodu choroby w wieku 83 lat.

Nie żyje Charles Manson. Jego banda zamordowała żonę Romana Polańskiego
(Youtube.com)

Informację o śmierci Mansona przekazała siostra jego słynnej ofiary. Debra Tate otrzymała telefon z więzienia z informacją o śmierci oprawcy w niedzielę o 20.13 czasu lokalnego - podaje portal TMZ. Pracownicy więzienia kontaktują się z rodzinami wszystkich ofiar.

Manson już od roku miał problemy ze zdrowiem. W styczniu został przeniesiony z więzienia w Corcoran do szpitala, gdzie był leczony z powody krwawienia z jelit. Morderca miał przejść operację, ale uznano ją za zbyt ryzykowną.

Zobacz także: Zobacz także: Czy mordercy zabijają dla sławy?

Śmierć żony Romana Polańskiego. W 1969 roku z inspiracji Charlesa Mansona kilkoro członków założonej przez niego sekty dokonało głośnego zabójstwa w Beverly Hills. Grupa zamordowała wtedy Sharon Tate, żonę Romana Polańskiego, która była w dziewiątym miesiącu ciąży. Zginęło również czworo jej gości. Mordercy napisali krwią ofiar na drzwiach napis "pig" czyli świnia. Oprawców skazano w 1971 roku, wszyscy dostali dożywocie.

Do więzienia trafił również Charles Manson. Został skazany za siedem morderstw oraz za zaplanowanie masakry w Beverly Hills. Mordercy zasądzono karę śmierci, ale w 1972 roku została ona zniesiona w Kalifornii. Pierwotny wyrok został zmieniony na dożywocie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić