Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Michał Nowak
Michał Nowak
|
aktualizacja

Nie żyje żyrafa Dobrawka. Pracownicy zoo "płaczą z bezsilności" i zapowiadają poważne kroki

69
Podziel się:

Ogród zoologiczny w Poznaniu podał na Facebooku smutną informację. Wcześniej w ostrym tonie informował, że będzie publikował wizerunki osób, które dokarmianą zwierzęta. Pod postami zawrzało.

Żyrafa Dobrawa
Żyrafa Dobrawa (Facebook.com)

*Martwe zwierzę zostanie przebadane. *Testy wykażą, czy do jego śmierci przyczynił się ktoś ze zwiedzających. Pracownicy zoo ostrzegają, że osoby, które nie będą przestrzegać ścisłego zakazu karmienia zwierząt, zostaną wyłapane przez ochronę i postawione przed sądem.

Uprzejmie informujemy, że osoby dokarmiające zwierzęta (dorośli, bo nawet jeśli dziecko dokarmia, to odpowiada za to jego opiekun) będą łapane przez pracowników ochrony i serdecznie zachęcane do jedzenia siana odplutego przez przeżuwacze – czytamy we wpisie poznańskiego zoo.

Posty z apelem i informacjami o stanie zwierzęcia mają setki udostępnień i jeszcze więcej komentarzy. Pracownicy zoo są bardzo zdeterminowani i wchodzą z użytkownikami w dyskusję.

*Niektóre osoby zwracają uwagę, by w zoo zamieszczono odpowiednie ostrzeżenia. *Problem w tym, że one już dawno tam są, tylko zwiedzający je ignorują.

Żadne apele i posty nie bronią naszych zwierząt przed śmiercią, a tabliczki, mandaty i zdrowie zwierząt nadal są lekceważone. Będziemy zgodnie z wcześniejszą obietnicą publikować zdjęcia osób, które chcą skrzywdzić zwierzęta zoo oraz będą pozywane te osoby do sądu – dodają pracownicy placówki.

Zamieszczono już wizerunek pierwszej osoby. Pod zdjęciami młodej kobiety, której twarz zasłonięto, rozgorzała dyskusja, gdyż nie karmi ona zwierzęcia, a jedynie wyciąga rękę w jego kierunku. Internauci spierają się, czy zoo słusznie piętnuje zwiedzającą. Niektórzy zauważają, że kobieta daje zły przykład dzieciom i przyzwyczaja podopiecznych zoo do bezpośredniego kontaktu z ludźmi.

*Użytkownicy w większości chwalą determinacją pracowników zoo. * Niestety samo przyznawanie im racji żyrafie życia nie wróci.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Skrajna nieodpowiedzialność w zoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(69)
Ania
4 lata temu
A może karmę kupiluście w promocji i wyszło jak z tym koniem arabskim -zdechł bo siano było skażone....
mel
4 lata temu
Nie rozumiem tego skoro jest zakaz to zakaz rozumiem że dziecko ale dorosły? No ludzie ogarnijcie się. nie bez powodu nie można dokarmiać żyraf i innych zwierząt.
nmb
4 lata temu
Żal biedactwa, zaufała ludziom... Za Tęczowym Mostem będzie już wolna i szczęśliwa, mam taką nadzieję...chciałabym, żeby tak było z wszystkimi, które odchodzą do innego, lepszego świata
Snake
4 lata temu
Co za ludzie niby rozumni a bez mózgu...........jednak niektórzy się cofają!
Gosc
4 lata temu
LUDZIE! A gdyby tak jak w ogrodach zagranicznych (Czechy) sprzedawać po kilka złotych przy każdej klatce to co dany osobnik je - i po kłopocie. Czyli sinako w pęczku, marchewkę, jabłka ...... Przy okazji sprzedający (wolontariusz) miałby wgląd na to co się dzieje przy wybiegu - proste? Tak ale ....... nie u nas.
jajam
4 lata temu
wyższy płot od str zwiedzających....
Lila
4 lata temu
Każdy powinien dostać mandat nie 50 zł tylko 10 tysięcy może wtedy by się zastanowili puste pustaki!!!
ppp
4 lata temu
A może żarcie ogrodowe jest zatrute, marchewka i inne "zdrowe" warzywka z marketu czasami nie są pryskane ? Gdzie ZOO zaopatruje się ? Życie w niewoli to też wielki stres dla zwierzaków.
myślenie nie ...
4 lata temu
Słusznie! Od najmłodszych lat mądrzy znają zasadę nie karmić zwierząt w ZOO! To co ty dajesz zwierzakowi pewnie go zabije, od karmienia są pracownicy ogrodu, oni wiedzą jaka jest jego właściwa dieta i go nie otrują!
b
4 lata temu
Co za prymityw rośnie! Paniusiu ELKA -> wiadomo że nie dokarmia się zwierząt w ZOO - żadnych, nie wyciąga się też łap do nich - to nie maskotki i śmietniki!
pozerppp
4 lata temu
tak jest. Pracownicy ZOO mają rację. Należy dokładnie zbadać sprawę. Ludzie potrafią być naprawdę okrutni. Nie ma żadnego dokarmiania, ani głaskania. Powinno się tylko oglądać. No i nie wolno się głośno zachowywać, ani drażnić zwierząt. Tyle w temacie.
qwe
4 lata temu
Zamknąć wszystkie zoo
Ćwik
4 lata temu
Zapłaciła za bilet wstępu, więc ma prawo karmić a nawet otruć bydlę. Niech bydlę nie żre byle czego od obcych.
Anolina
4 lata temu
I bardzo dobrze. Ludzie nie rozumieją słowa NIE. Biedne zwierzątko :(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić