Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Niedźwiedź-włamywacz z Montany. Szukał miejsca na drzemkę

15
Podziel się:

Przerażona rodzina z Montany wezwała policję, kiedy nad ranem do domu włamał się niedźwiedź. Zwierzę nie zrobiło nikomu krzywdy, ale odmówiło opuszczenia szafy, w której ucięło sobie drzemkę.

Niedźwiedź-włamywacz z Montany. Szukał miejsca na drzemkę
(Facebook.com, Missoula County Sheriff’s Office)

Niedźwiedź-włamywacz zgotował im zatrważający poranek. Przed godziną szóstą rodzinę z Butler Creek w Montanie obudził podejrzany hałas.

Domownicy z przerażeniem odkryli, że po ich salonie grasuje niedźwiedź czarny. Nie wiadomo w jaki sposób zwierzę otworzyło i zamknęło za sobą drzwi. Widać było jednak, że przebywanie na małej przestrzeni nie przypadło mu do gustu, co zademonstrował, demolując całe piętro.

Potem stwierdził, że jest zmęczony i wspiął się na półkę, żeby uciąć sobie drzemkę - relacjonują policjanci.

Przywitał policjantów ziewaniem. Wezwani przez domowników funkcjonariusze znaleźli śpiącego w szafie niedźwiedzia. Obudzili go pukaniem do drzwi, ale zwierzę jedynie przeciągnęło się, ziewało i przyglądało im się bez większego zainteresowania. Próby skłonienia go do opuszczenia domu niedźwiedź skwitował jeszcze potężniejszym ziewnięciem.

Wreszcie wezwali ekopatrol, pracownicy którego wzięli ze sobą środek uspokajający. Śpiącego niedźwiedzia wyniesiono z domu na specjalnych noszach i wywieziono go do oddalonego od domu lasu. Policjanci przypomnieli mieszkańcom, że dobrym sposobem ochrony przed niedźwiedzimi odwiedzinami jest zamykanie drzwi frontowych na noc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Dariusz Załuski: My byliśmy przerażeni, a Bargiel zasuwał kilometr wyżej. To fenomen!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
🌚🌚🌚
3 lata temu
Policjanci przypomnieli mieszkańcom, że dobrym sposobem ochrony przed niedźwiedzimi odwiedzinami jest zamykanie drzwi frontowych na noc. Co kraj to obyczaj. Tam zamyka się drzwi przed zwierzętami, u nas przed ludźmi.
aaa
3 lata temu
Dziwniludzie: powinni pozwolić mu wyspać się na tej półce, rano by sobie poszedł.
wissen
3 lata temu
Wyjasnienie dla polskich swiatowcow: w polnocnych stanach USA, jak Idaho, Montana, Oregon czy Wyoming ludzie nie zamykaja sie w domach fortecach, tam jest bardziej XIX wiek, w malych miejscowosciach domow nie zamyka sie na klucz, wiec rada jest jak najbardziej na miejscu:zamknij drzwi na klucz to ci niedzwiedz nie wejdzie do domu. A niedzwiedzi jest tam sporo. Pod wieczor, na wielu parkingach w gorskich rejonach, ludzie rozstawiaja lunety i obserwuja niedziwedzie na halach wypasajacych sie na jagodach, borowkach, etc. To nie Polska gdzie niedzwiedzie widzi sie raz na rok.
.
3 lata temu
Mogli go sprzedac.
zmarźluch
3 lata temu
No cóż... misiowi zrobiło się za zimno...
Beton
3 lata temu
Odmówił opuszczenia szafy? Trza było do niego po francusku zagadać, bo może to kanadyjski niedźwiedź.
Do autora wyp...
3 lata temu
Pani autor Dagmara Smykla to jak to bylo z tymi drzwiami??? Nie wiadomo w jaki sposób zwierzę otworzyło i zamknęło za sobą drzwi. Policjanci przypomnieli mieszkańcom, że dobrym sposobem ochrony przed niedźwiedzimi odwiedzinami jest zamykanie drzwi frontowych na noc.
misia
3 lata temu
Misiek złaź stary już poszedł
zmyślak
3 lata temu
misio miał klucz ,ale zobaczył męża i sie wkurzył no zasnął z tego wszystkiego
Darek
3 lata temu
100 to 500 truskawkowe pole
Halinus F.
3 lata temu
A co się stało z ubraniami w szafie ? Czyżby misio usunął je, aby mieć więcej miejsca ? No i ten jedyny, pusty wieszaczek...coś tu pachnie ....
miś
3 lata temu
nie jesteś w sanie spłacić nowych kredytów... obiecuje że zostaniesz na zawsze w szafie
sigmapi
3 lata temu
najlepszym sposobem na unikniecie nie chcianego goscia - niedzwiedzia - jest zalozenie mu krawata - niedzwiedz w krawacie jest mniej awanturujacy sie :-)
Piskub
3 lata temu
Niedźwiedź miał kompletnie wywalone na tych dziwnych ludzi co przeszkadzali mu w drzemce, pewni się zdziwił jak obudził się w lesie:-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić