o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Niemcy. Gołąb na zdjęciu z fotoradaru. Uchronił kierowcę przed mandatem

160
Podziel się

Śnieżnobiały gołąb uchronił kierowcę w Viersen (Niemcy) przed mandatem w wysokości 105 euro, czyli 450 zł. Ptak, który jest symbolem Ducha Świętego, zasłonił kierowcy twarz w chwili, kiedy fotoradar robił mu zdjęcie.

Niemcy. Gołąb na zdjęciu z fotoradaru. Uchronił kierowcę przed mandatem
(Facebook.com)
bELeQEyd

Na zdjęciu gołąb znajduje się tuż przed przednią szybą samochodu. Skrzydła miał akurat ułożone tak, że jedno z nich zasłoniło twarz kierowcy. Policja stwierdziła w żartobliwym tonie, że być może to nie przypadek, że "Duch Święty" zdecydował się na interwencję.

Zrozumieliśmy ten znak i tym razem postanowiliśmy zostawić kierowcę w spokoju – napisała policja na Facebooku.

Kierowca jechał 54 km/godz. Dozwolona prędkość na odcinku drogi, na którym się znajdował, wynosi 30 km/godz. Policja może odczytać tablicę rejestracyjną kierowanego przez niego pojazdu, ale ponieważ tożsamość samego kierowcy pozostaje nieznana, mandatu zdecydowano się nie wystawiać. Podkreślono, że kierowca może to zawdzięczać "pierzastemu aniołowi stróżowi".

bELeQEyf

Mamy nadzieję, że strzeżony kierowca również zrozumie "sygnał z góry" i w przyszłości będzie jeździć zgodnie z przepisami – stwierdziła policja w Viersen.

Mandat należał się też gołębiowi. Policja z humorem dodaje, że i on złamał prędkość. Podkreśliła jednak, że "skoro nie wiemy, gdzie ma być podczas [obchodzonego 9 czerwca] Zesłania Ducha Świętego, to i w tym przypadku pozwolimy, żeby miłosierdzie stanęło przed sprawiedliwością".

Gołąb ponownie w roli głównej. Na początku maja, również w Niemczech, fotoradar zrobił zdjęcie innemu gołębiowi. Ptak "otrzymał" pamiątkowe zdjęcie za przekroczenie prędkości - leciał 45 km/h w strefie, gdzie dozwolone jest 30 km/godz. Policja żartowała wtedy, że jest "sprawą otwartą", czy i w jaki sposób gołąb zapłaci mandat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bELeQEyl
bELeQEyG
KOMENTARZE
(160)
Węgiel
2 lata temu
Duch święty!:)
hmmm
2 lata temu
a moze to golab przekroczył predkosc a auto bylo tylko w tle??
.
2 lata temu
Tanie aut to mandat bylby tez niski - drozszemu napewno nie odpusciliby - juz na wejsciu mialby cala litanie jak ma sie przyznac i jakie maja metody. To jest raczej, ze maja dobra demokracje a nie "dobre serca" - u nas jest odwrotnie
bELeQEyH
Flighter
2 lata temu
Gołąb - mandat, z jakiego tytułu, że leciał nad jezdnią? A tak a propos, policja ma jakieś prawo karać za prędkość lotu, bo jakoś nie słyszałem aby to leżało w ich kompetencjach?
intelektualne...
2 lata temu
interaktywna telediagnostyka serwisy motoryzacyjne sensoryczne autostrady programowalne samochody edukacja funkcjonalna nawigacja podrozy telebiologia personalna centra radiokomunikacyjne zamiast kosztownego systemu drogowego kontrolowania kierowcow przez antyzyciowe grupy trwonienia funduszy rozwoju spoleczno gospodarczego
michal
2 lata temu
od kiedy ptaki latają w nocy????
MMS
2 lata temu
"Policja z humorem dodaje, że i on złamał prędkość" - tak, złamał prędkość i zakrzywił znajomość sensu...
mag
2 lata temu
Anioł Stróż zrobił sobie wreszcie zdjęcie
fff
2 lata temu
a może to prędkość gołębia
Gołębiorz
2 lata temu
Lepszy gołąb za żywy gołąb na zdjęciu niż martwy w rosole..
Smerf
2 lata temu
Niemcy to nie Polska! Tam za wykroczenie odpowiada właściciel pojazdu- nikogo to nie interesuje kto kierował pojazdem, to właściciel albo płaci albo udowadnia że to nie on i wskazuje sprawcę wykroczenia- u nas niestety jest inaczej! - to Policja musi się naharować alby coś komuś udowodnić.!- W praktyce u nas z tym jest słabo, pomijam już tu ściągalność z mandatów. Pozdrawiam! P.S. Świetne zdjęcie!
fanthomas
2 lata temu
Fake news. Policja wystawia mandat na podstawie numerów rejestracyjnych. Samochodem może kierować nawet jeleń albo pyton królewski... Brednie dla głupich
bratan
2 lata temu
Nie prawda. To gołąb leciał 54 km/h i dlatego się ten radar aktywował.
bELeQEyz
kolo
2 lata temu
A gołąb z jaką prędkością leciał?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić