REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 36 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski29.03.18 (10:27)

Nieoczekiwane informacje z Korei Północnej. Kraj Kim Dzong Una coraz nowocześniejszy

Sankcje nałożone na komunistyczny reżim w Pjongjangu nie przeszkodziły w przenikaniu nowoczesnych technologii do Korei Północnej. Świadczą o tym dane ujawnione przez sąsiadów z Południa.
KCNA / PAP/EPA

Import nowoczesnego sprzętu do Korei Północnej podwoił się od 2007 roku. 11 lat temu stanowił zaledwie sześć procent wszystkich sprowadzanych towarów. Zgodnie z najnowszym raportem smartfony, laptopy, samochody i inne zaawansowane technologicznie towary zajęły w 2016 roku już 12 procent północnokoreańskiego importu.

Więcej niż dwa razy urosły zakupy za granicą sprzętu telekomunikacyjnego. Raport podaje, że w 2007 roku jedynie 3,9 procent importowanych produktów należało do tej kategorii. Dziewięć lat później było to już 10,2 procent.

REKLAMA

Powyższe dane są dowodem na to, że napływ towarów "high-end" do Korei Północnej rośnie pomimo sankcji nałożonych na ten kraj za przeprowadzone próby jądrowe i rakietowe - pisze południowokoreańska agencja Yonhap.

Raport został opracowany w ministerstwie strategii i finansów rządu w Seulu. Zaprezentowano go w ramach przeglądu sytuacji gospodarczej Korei Północnej przygotowanego na Południu przez Instytut Rozwoju Korei.

PAP/Newscom

Za nieco ponad miesiąc ma się odbyć szczyt koreański. Delegacje obu krajów uzgodniły właśnie, że Kim Dzong Un spotka się z prezydentem Moon Jae-inem 27 kwietnia. Komuniści zadeklarowali wcześniej możliwość rezygnacji ze swoich programów jądrowych. Niewykluczone są również rozmowy między Kim Dzong Unem a prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij