Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Niepokojące wieści z Polski. Mamy najnowsze dane dot. koronawirusa

115
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Piątkowy poranny raport mówi o 296 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także cztery przypadki śmiertelne.

koronawirus
koronawirus (Getty Images, SOPA Images)

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W piątek rano otrzymaliśmy informację o 296 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 13 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 133. Pozostałe dane dotyczą województw: dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodnipomorskiego (5), podkarpackiego (5) oraz pomorskiego (4).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań - podało MZ w oficjalnym komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 8214 przypadków zarażenia koronawirusem. 318 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(115)
hans
2 lata temu
Przez najbliższe dni będzie nieco więcej zachorowań,gdyż były święta ,a po drugie jest robione więcej testów. Można powiedzieć że w Polsce epidemia jest pod kontrolą,a nie w głupi sposób siać panikę.
anna
2 lata temu
Jestem stara ale od poniedziałku zaczynam chodzić zasłonię bandamką usta i nos i pójdę na spacer.
Mgr
2 lata temu
Proszę Ministerstwo Zdrowia o podanie liczby zgonów tak ogólnie w Polsce w ciągu jednego dnia . Według rocznika statystycznego na pewno przekracza tysiąc osób . Przestańcie wrescie straszyć ludzi.
Jack40
2 lata temu
Apokalipsa Izajasza :24 Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.
1111
2 lata temu
żydy jak was boli głowa i puchną jaja to są objawt aidsa.
Freelydayheyy
2 lata temu
Efekt poświąteczny zapewne...niestety
Medyk
2 lata temu
Ano lek "nie wychodzic z domu" nie dziala jak widac.. A wladze zamiast myslec o zakupie lekow czy srodkow ochronnych dla spoleczenstwa mysla tylko o wyborach.. PIENIADZE wydali na glupoty i mamy teraz skutki.. Niemcy nie sa na sile w domu zamykani i maja wolniej rosnaca liczbe chorych.. Pora sie obudzic.. I nie myslec jakie Polska to eldorado i jak wszystko super jest..
mic
2 lata temu
Prezes i Spółka muszą choćby po trupach /kiedyś I sekretarz i pzpr/
12 monkeys
2 lata temu
Personel ciągnie zmiany, jedna zmiana szpitalu, a następna w domu opieki.
MJ-12
2 lata temu
Mazowieckie jak zawsze 0
mic
2 lata temu
Następny wysyp po dudowyborach, a stan wyjątkowy jak w banku.
alert
2 lata temu
Uwaga wschodni wiatr przyniesie nad Polskę dym i pył radioaktywny znad spalonego Czarnobyla.
Obserwator
2 lata temu
Gdzie się zarażają???Przychodnie lekarskie pozamykali więc przenieśli się do sklepowych kolejek i nawijają o swoich chorobach.
Gustaw
2 lata temu
Święta zaczynają wychodzić. Działeczki, grille, rodzinne spotkania po cichu w Święta. Jeszcze przyszły tydzień będą efekty świąteczne się ujawniać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić