wb| 

Niepokojące wieści z Polski. Mamy najnowsze dane dot. koronawirusa

272

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Piątkowy poranny raport mówi o 296 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także cztery przypadki śmiertelne.

koronawirus
koronawirus (Getty Images, SOPA Images)

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W piątek rano otrzymaliśmy informację o 296 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 13 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 133. Pozostałe dane dotyczą województw: dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodnipomorskiego (5), podkarpackiego (5) oraz pomorskiego (4).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań - podało MZ w oficjalnym komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 8214 przypadków zarażenia koronawirusem. 318 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić