REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła02.09.19 (20:05)

Niesamowite odkrycie we wraku. Beczki ze średniowiecznym piwem

Badacze ze Szwecji ogłosili swoje najnowsze odkrycie na konferencji naukowej. Podczas badania średniowiecznego okrętu wojennego natknęli się na tajemnicze beczki. W środku jest najprawdopodobniej piwo, które może mieć ponad 500 lat.
Shutterstock.com

Ekipa naukowców natknęła się na niebywałe znalezisko przy wybrzeżu Szwecji. W wojennym okręcie znajdowały się tajemnicze beczki. Według wstępnych badań znajduje się w nich piwo, które może mieć nawet 500 lat.

Wygląd beczek od razu wskazał, że w środku jest jakiś płyn. Pokrywy miały dwa otwory służące do nalewania. Na każdej z nich było także oznaczenie - namalowana litera „A”.

REKLAMA

Beczki są dobrze zachowane i zabezpieczone. Póki co naukowcy nie chcą ich otwierać. Wszystko wskazuje na to, że zawartość pozostała nienaruszona przez kilka wieków. Eksperci próbują zbadać, co może być w środku. Wstępne analizy wykazały już jednak obecność chmielu.

Zobacz też: Poczuł ukłucie w stopę. 24 lata później dowiedział się, co to było

Ponad 30-metrowy okręt wojenny, na pokładzie którego znajdowały się beczki, był jednym z najpopularniejszych w XV wieku. Należał do sił duńskich. Zatonął w bitwie pod Brunkebergiem w 1471 roku. Na takim samym pływał Krzysztof Kolumb.

Statek jest jednym z najlepiej zachowanych wraków. W jego badaniach bierze udział 40 naukowców z 10 krajów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij