Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Niesamowite znalezisko. Z rzeki wyłowił złoto warte 400 tys. złotych

45
Podziel się:

W Szkocji odnaleziono bryłkę złota o rekordowej wadze 121,3 g. Brytyjczyk, który wyłowił ją z rzeki, od dawna poszukiwał złota. Robił to tradycyjną metodą za pomocą sitka. Samorodek, który trafił w jego ręce, jest wart ponad 400 tys. złotych.

Niesamowite znalezisko. Z rzeki wyłowił złoto warte 400 tys. złotych
(Twitter, Metro Star)

Bryłka czystego złota jest największą znaleziona dotąd w Wielkiej Brytanii. Złożona jest z dwóch oddzielnych kawałków, które idealnie do siebie pasują. Stąd też wzięła swoją nazwę - The Reunion Nugget (można to przetłumaczyć jako samorodek zjednoczenia - przyp. red.).

Samorodek waży 121,3 g i został odkryty w szkockiej rzece. Znalazca nie chce ujawnić konkretnej lokalizacji czy chociażby nazwy rzeki. Nie podaje także swoich personaliów.

Nie ma w nim żadnych zanieczyszczeń, to po prostu bryłka czystego złota z około 22 karatami. To naprawdę niezwykłe znalezisko – mówi Lee Palmer, autor wielu publikacji na temat złota w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Podwodna fortuna. Nurkowie zacierają ręce

Bryłka ma w środku otwór. Eksperci, którzy ją badali twierdzą, że może być pozostałością po uszkodzeniu mechanicznym narzędziami z epoki żelaza. Istnieje również prawdopodobieństwo, że dziura powstała naturalnie.

Złoto jest warte około 80 tys. funtów (ponad 400 tys. złotych). Nie wiadomo jednak czy pieniądze trafią do znalazcy. Prawo w Wielkiej Brytanii mówi, że tak cenne znaleziska należą automatycznie do królowej Elżbiety II.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(45)
wgw
2 lata temu
sprzedać łatwo ale po cenie złomu, czyli na dzień dzisiejszy średnio 75 zł za gr. a np.kupno sztabki 8 gr z allego 2900 zł. gdzie tu interes?
Carloo
2 lata temu
Ale brednie... 121 g złota za 400000 zł. Kurs dzisiejszy to 182 zł/g. Czy pani redaktor już obudziła się po wczorajszej imprezie?
Ja
2 lata temu
Głupi redaktorek.
Prezesik
2 lata temu
Ludzie co wy pierniczycie? W Polsce odpukac szukanie zlota jeszcze nie jest zabronione jak szukanie wykrywaczem!! Zloto byloby znalazcy!!!
ddd
2 lata temu
co za brednie 121g *200zł =24200zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ddd
2 lata temu
co za brednie 121g *200zł =242000zł
taki jedenn
2 lata temu
Coś mi się nie zgadza. 121,3 g to około 4,2 uncji. Uncja złota lokacyjnego to około 6 tys. zł. więc to złoto powinno być warte około 25 tys. zł. To skąd nagle 400 tys.?
awstralijec
2 lata temu
A ja w Australii jednego razu gdy kosilem trawe to zawadzilem o kamien i mi sie oderwala podeszwa od buta. Zly ze musze kupic nowe buty patzr a to taki kamyczek wielkosci polceglowki i sie blyszczy. Oczyscilem w wodzie a to kawaleczek zlota. No chociaz bedzie za co kupic nowe buty, odetchnalem z ulga. Ile razy pojdziemy z dzieckiem na plaze to przyniesie pol wiadereczka perel. Juz nie wiemy co z tym robic !
Tira rira!
2 lata temu
Skąd te 80 tyś funtów? Kilogram złota tyle nie kosztuje
xxx
2 lata temu
zloto Hobbita
jako
2 lata temu
Czy ktoś przed bluzganiem na państwo polskie przeczytał, że ta bryłka z automatu należy do królowej? Janusze i Grażyny!
Bzdura
2 lata temu
Co za bzdura
Cfansztajn
2 lata temu
Tej cenie bliżej do realnej było by w przypadku waga=uncja
Cfajnsztajn
2 lata temu
A Odyn już w Polsce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić