Radosław Opas
Radosław Opas| 

Nieznane zdjęcie Ronalda Reagana. Polacy będą wzruszeni

52

Amerykańska Fundacja im. Ronalda Reagana opublikowała fotografię, na której były prezydent Stanów Zjednoczonych pozuje w Gabinecie Owalnym. Zdjęcie zawiera także polski akcent - nieżyjący już przywódca USA trzyma w rękach gigantyczne polskie ciastko.

Nieznane zdjęcie Ronalda Reagana. Polacy będą wzruszeni
(twitter.com, The Reagan Foundation and Institute)

Zdjęcie udostępniono w sieci. Fotografia z udziałem Ronalda Reagana została wykonana w Białym Domu. Były aktor był najważniejszym lokatorem tego budynku od 1981 do 1989 roku, kiedy to sprawował urząd głowy państwa USA.

Widok ucieszy Polaków. Stojący w swoim gabinecie Ronald Reagan pozuje do zdjęcia, trzymając ogromnych rozmiarów ciastko w kształcie serca. Uwagę przyciąga znajdujące się na nim zdanie napisane przy pomocy lukru.

Pan prezydent Reagan niechaj sto lat żyje, bo pana serduszko do Polaków bije – brzmi napis po polsku umieszczony na ciastu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wypiek był prezentem z okazji Narodowego Dnia Pieczenia Ciastek. Jest to coroczne święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych, które przypada 18 grudnia. W ten radosny dzień Amerykanie pieką słodkie smakołyki dla swoich bliskich i wspólnie cieszą się radosnym czasem.

Zobacz także: Dziwne zachowanie Andrzeja Dudy w USA. Bronisław Komorowski: to uwłaczające godności Polski

Ronald Reagan słynął z sympatii do Polaków i twardej postawy wobec komunistów. Amerykański prezydent po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce w 1981 ostro krytykował komunistyczne władze i nałożył sankcje. Ronald Reagan angażował się także w pomoc dla Solidarności oraz działaczy opozycyjnych.

Zobacz także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić