o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paulina Kwiatkowska
|

Niezwykle hojny klient baru mlecznego

30
Podziel się

Tajemniczy obcokrajowiec zostawił w słupskim barze mlecznym Poranek 1000 złotych na obiady dla biednych i bezdomnych.

Niezwykle hojny klient baru mlecznego
(Newspix.pl, JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA)
bESOSJWt

*Najpierw zamówił kotlet jajeczny i dał 500 zł. *Zasady akcji „Zawieś zupę dla potrzebującego” wytłumaczył mu kolega z Polski, z którym stał w kolejce. Kolejne pół tysiąca zł na posiłki dla głodnych przekazał tuż przed wyjściem.

Takiego wsparcia nie dostaliśmy jeszcze od jednego klienta – czytamy słowa ekspedientki Poranka w Radiu Gdańsk.

*Od października dzięki wsparciu klientów wydano łącznie ponad 3600 „darmowych” posiłków. * To już drugi rok trwania akcji. Kierowniczka baru Bogusława Panasiuk przyznała, że w bardzo mroźne dni w Poranku stołuje się bez płacenia nawet 100 osób.

bESOSJWv

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESOSJWW
KOMENTARZE
(30)
c
5 lata temu
A zapłacił podatek od darowizny ? Nie można w tym kraju być hojnym, nie można strugać Robinhuda. Za dobre serce w Polsce każą. Czytałem że pieniądze z WOŚP-u, nie wszystka kase idzie na sprzęt medyczny.
ja
5 lata temu
OMG po jakiemu jest ten kilkuzdaniowy "artykuł" pisany? "Zawieś zupę"? Okej, gdzie mam ją zawiesić? "Takiego wsparcia nie dostaliśmy jeszcze od jednego klienta"? Pierwszy raz weszłam na tę stronę. I ostatni. Co za analfabeci...
dojna zmiana
5 lata temu
prawdopodobnież był to obywatel San Escobar...
bESOSJWX
Słupszczanka
5 lata temu
Jestem za i sama będąc w okolicach baru zostawię kilka złotych na jedzonko dla kogoś głodnego. Gdyby się tylko myślało o wędce i rozleniwianiu / jak to ktoś napisał / to bylibyśmy egoistami a ja taka nie chcę być i nie jestem. Pozdrawiam tych którzy potrafią się dzielić.
uczen
5 lata temu
Pamietacie jak bary mleczne mialy uzywac tylko soli?
Prawdziwe
5 lata temu
ich stać na takie gesty co to jest 200 euro , Polak kupiłby pół świni i karmił rodzine miesiąc za tę kasę
tp
5 lata temu
zawieś ? Gdzie na drzewie ? ;)
Sceptyk
5 lata temu
"Główny Urząd Statystyczny nazywa „skrajnym ubóstwem” taki poziom życia, na którym obywatel może sobie pozwolić na zapewnienie jedynie najbardziej podstawowych potrzeb – tzn. skromne zakupy spożywcze i opłacenie małego lokum. Jeśli kogoś nie stać i na to, oznacza, że żyje poniżej minimum egzystencji – okazuje się, że według danych za 2014 r. opublikowanych przez GUS w Polsce funkcjonuje tak 2,8 mln osób!" "Z kolei na granicy ubóstwa relatywnego w gospodarstwach domowych funkcjonuje w Polsce aż 6,2 mln osób. Oznacza to, że wydają one na życie mniej niż połowę tego, co średnio przeznaczają gospodarstwa domowe ogółem – średnia ta wynosi 1079 zł na osobę miesięcznie." Summa summarum, nawet po podwyżkach najniższych rent i emerytur (do 1000 złotych brutto - 800 złotych netto), te najniżej uposażone grupy społeczne i tak będą nadal na granicy ubóstwa relatywnego. Polska - środek Europy, członek Unii Europejskiej, XXI wiek...
kwch
5 lata temu
E tam, do McDonalda się ostatnio pchają i żądają hamburgerów od ludzi. Chcesz im zrobić zakupy większe niż ta jedna buła z chemią to Cię wyzwą jeszcze. Ten co potrzebuje pomocy faktycznie, ten z reguły woła najciszej albo wcale.
ppp
5 lata temu
to nieco więcej niż 200 euro w niemczech ekspedientka w sklepie zarabia 1000 euro netto na miesiąc ,odkładając 20 euro przez rok też by dała taki dar i nawet by tego nie odczuła ,pomimo tego piękne zachowanie
kraków
5 lata temu
ZDJĘCIE BARU MLECZNEGO Z NOWEJ HUTY,KRAKÓW- DZIENNIKARSTWO NA 100%
m
5 lata temu
Może podziękowanie za żone Polkę ze słupska
nie ma boja
5 lata temu
Widocznie kotlet mu smakował i go stać. Gdyby miał polską minimalną to raczej by nie poszalał, ale i tak szacun.
bESOSJWP
OnA
5 lata temu
Oj żeby tylko US się tym nie zainteresował
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić