o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Niezwykły list do Allegro. Prośba zdziwiła pracowników, ale ją spełnili

90
Podziel się

Do kancelarii serwisu aukcyjnego trafił list z Bułgarii. To dość niespodziewany widok, choć codziennie przyjmuje się tam setki przesyłek. Jeszcze bardziej zaskakująca dla pracowników była jego treść.

Niezwykły list do Allegro. Prośba zdziwiła pracowników, ale ją spełnili
(Allegro)
bELoQMut

List pochodził z Bułgarii. Iliyan, kolekcjoner czasopism sportowych, postanowił poprosić zespół Allegro o pomoc w zakupie kilku polskich gazet, które znalazł na aukcjach, a których sprzedawcy nie zgadzali się na wysyłkę za granicę.

Iliyan włożył pieniądze do koperty, spisał dokładnie wszystkie numery ofert, w których znajdowały się wymarzone egzemplarze i zapytał, czy moglibyśmy je dla niego kupić i przesłać do Bułgarii - opowiadają pracownicy Allegro.

Jeszcze bardziej zaskakujące w całej tej sytuacji było to, że Ilyan napisał list po polsku. Wykorzystał do tego internetowy translator, ale całą treść przepisał później ręcznie. Jednak prośba Bułgara nie mogła zostać spełniona ze względu na zasady firmy.

bELoQMuv
Zobacz także: Zobacz także: Jak bezpiecznie robić zakupy w sieci?

W Allegro nie możemy przyjmować wpłat za zakupy w gotówce, dlatego musieliśmy odesłać pieniądze - dodaje jeden z pracowników.

Cała historia ma jednak pozytywne zakończenie. Jeden z pracowników był tak ujęty poświęceniem bułgarskiego kolekcjonera, że postanowił samodzielnie opłacić zakupy dla zagranicznego klienta. Firma pokryła koszty wysyłki, a do paczki z gazetami dodano również pozdrowienia po bułgarsku.

bELoQMuB

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bELoQMuW
KOMENTARZE
(90)
sd
4 lata temu
Bojkot allegro i poplyna.
byly klient a...
4 lata temu
Allegro to oszusci oszukali mnie na kase,mija kilka lat i nie dostalem ,ani grosza.Bo kolega kupil mi ze swojego konta,a ja zaplacilem ze swojego i to byl dla nich porblem.Nigdy wiece3j nic z allgero wole kupic o 20% drozej w sklpeie nic dac zarobic oszustom.
stefan
4 lata temu
alegro coraz wiekszy badziew
bELoQMuX
Grzegorz
4 lata temu
Chytry piarowski zabieg - nagłośnić i... sprawa prowadzona przez UOKiK w sprawie portalu przyćmiona tą wiadomością.
leweol
4 lata temu
Nic dziwnego, sprzedający cenią sobie każdą rzecz jakby niewidocznym złotem były pokryte
leon
4 lata temu
Bajeczki dla naiwnych :) raczej by wzięli kase i nic nie odpowiedzieli
Misiek
4 lata temu
Ciekaw jestem kiedy pojawi się alternatywa do Allegro i to taka która będzie odpowiadać Polakom, bo zmiany w Allegro na przestrzeni ostatnich 10 lat ZAGMATWAŁY ten serwis. Większośc aukcji to sklep Allegro, lub promowane, zwykłych sprzedawców/ludzi (nie firmy) już prawie nie uświadczysz ..... Koszty za wystawienie i potem prowizja od sprzedaży czasami przewyższają wartość sprzętu i mam wrażenie że większość ludzi taki przedmiot zniszczy i wywali do śmieci niż wystawi na allegro....
Ty
4 lata temu
Robia co chca natym allegro wywalaja aukcje kiedy im sie podoba
Ggg
4 lata temu
Zlodzieje i tyle allegro
all
4 lata temu
Żadnego Bułgara nie było. To się nazywa marketing wirusowy. Allegro pada... Pewnie dlatego chwytają się tak płytkich środków :P
danuta
4 lata temu
banda złodziei na czele z Budkowskim karanym za oszustwa podatkowe
XXL
4 lata temu
niezła reklama
taak
4 lata temu
Wielki SZACUN dla człowieka
bELoQMuP
mój nick
4 lata temu
tak trudno założyć własne allegro ? ja tylko kupuję, nie mam pojęcia o opłatach handlujących . wkurza mnie coraz większa ilość cwaniaków sprzedających szmelc, nowy powystawowy którzy tak to popakują że nie da się zwrócić , z jakimiś wyimaginowanymi kosztami dostawy. denerwuje brak zdjęć towaru ze wszystkich stron, opisów, irytujące są pomyłki i "pomyłki"czyli zmyłki. niby coś jest a nie ma. w ogóle niewiedza sprzedających. to jak by sprzątaczka handlowała super technologią czy oprogramowaniem. nawet nie mają pojęcia w jakiej kategorii umieścić towar i jak go nazwać. brak prostego mechanizmu oceny sprzedawcy dla wszystkich kupujących. po prostu klikasz stronę wpisujesz sprzedawcę i chwalisz lub przeciwnie i dlaczego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić