aktualizacja 

Nigdy nie brałeś narkotyków? Nie szkodzi. I tak możesz zostawiać ich ślady

9

Narkotyki są już tak rozpowszechnione, że ich ślady zostawiają nawet ci, którzy ich nie biorą. Testy przeprowadzone przez naukowców z University of Surrey wykazały, że pozostałości takich substancji zawierają odciski palców 13 proc. "czystych" osób.

Nigdy nie brałeś narkotyków? Nie szkodzi. I tak możesz zostawiać ich ślady
(Pixabay.com)

W usunięciu pozostałości narkotyków nie pomogło nawet umycie rąk - dowiedli eksperci. Brytyjscy naukowcy pracowali nad testem wykrywającym narkotyki w odciskach palców. W badaniu brały udział dwie grupy: osoby niezażywające narkotyków i ochotnicy deklarujący, że w ciągu ostatniej doby brali kokainę lub heroinę. Jak się okazuje, 13 proc. z grupy "czystych" uczestników badania zostawiało ślady substancji odurzających - podaje portal psych.org.

Możecie wierzyć lub nie, ale kokaina jest bardzo powszechna. Choć wiadomo, że jest obecna na wielu banknotach, byliśmy zaskoczeni, że wykryto ją w tak wielu próbkach odcisków palców - tłumaczy dr Melanie Bailey.

Jest jednak dobra wiadomość. Test potrafi odróżnić, która z osób faktycznie zażywała twarde narkotyki, a która tylko miała z nimi kontakt np. poprzez dotknięcie zanieczyszczonych pieniędzy.

Natrafienie na "brudny" banknot wcale nie jest takie trudne. Według szacunków aż 90 proc. papierowych pieniędzy używanych na co dzień w USA nosi ślady kokainy - podaje highway989.com.

Zobacz także: Zobacz też: Bogate małżeństwo zginęło z rąk własnego syna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić