o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Nowy dzień wolny od pracy. Premier Morawiecki zyskał kolejny przywilej

49
Podziel się

Posłowie zatwierdzili poprawki do "Tarczy Antykryzysowej". Jedna z nich zaskakuje, a poparli ją nawet politycy opozycji. Dzięki temu zapisowi premier zyskał nowe prawo.

Koronawirus w Polsce. Premier może wprowadzić obowiązkowy dzień wolny od pracy
Koronawirus w Polsce. Premier może wprowadzić obowiązkowy dzień wolny od pracy (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDKiNtaZ

W poniedziałek wprowadzono poprawki do "Tarczy Antykryzysowej", które firmom mają jeszcze bardziej pomóc przetrwać. Już teraz wiele działalności gospodarczych jest na skraju upadłości. Rząd oszacował, że na walkę z kryzysem przekaże 100 mld zł.

Koronawirus w Polsce. Premier może nakazać dzień wolny od pracy

Wśród poprawek znalazła się jedna, która przeszła bez większego echa, a daje ona premierowi nowy przywilej. Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało, by premier miał prawo ogłosić dzień wolny od pracy, gdy w kraju zostanie ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii.

Politycy chcą w ten sposób zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne. Mateusz Morawiecki będzie mógł skorzystać z nowego prawa w drodze rozporządzenia.

bDKiNtbb

Pomysł zyskał akceptację nie tylko partii rządzącej. Także część posłów opozycji poparło tę poprawkę. Za głosowało 314 posłów, przeciw 142, a trzech wstrzymało się od głosu.

W Polsce do tej pory potwierdzono 5205 przypadków zakażenia koronawirusem. Stwierdzono 159 zgonów, a 222 osoby wyleczono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDKiNtbC
KOMENTARZE
(49)
Dojfhgghhg
11 miesięcy temu
Jak w Seksmisji.....ogłaszam dzień wolny.....
dać?
11 miesięcy temu
Ale co to ma dać?
bob
11 miesięcy temu
my mamy siedem dni w tygodniu bez pracy i .... bez pomocy od rządu.
bDKiNtbD
SOS
11 miesięcy temu
Ciekawe jak zagłosuj nad ustawą aborcyjną. Specjalnie teraz wzięli ten temat, bo nie ma kto się sprzeciwić. Kaczyński uchwala wszystko, co tylko mu chora wyobraźnia podpowie.
Greg
11 miesięcy temu
Coraz lepiej w panstwie bezprawia jak tak dalej to zostaniemy bankrutami
Najnowsze komentarze (49)
Miś
11 miesięcy temu
Bareja ma konkurencję :(
apis
11 miesięcy temu
morawiecki łamie prawo - chodzi z wiankiem pogrzebowym w dużej grupie zarazy pisowskiej w czasie trwania zarazy coronawirusa- dwie zarazy walczą pisowska i coronawirus - kto wygra
mecenas
11 miesięcy temu
Panie premierze. Korzystając ze sposobności chciałem zapytać gzie była policja podczas, gdy dzisiaj rano odbywało się zgromadzenie mające na celu upamiętnienie katastrofy smoleńskiej? Mam rozumieć, że to były czynności konieczne, związane z życiem codziennym i nie mogły zostać przeniesione w czasie na inny termin najlepiej po epidemii? Jesteście HIPOKRYTAMI. Ile osób bezprawnie dostało mandaty na terenie całego kraju? Ja się pytam, gdzie była dzisiaj warszawska policja około godziny 8:40??
Rahela
11 miesięcy temu
Szalom Panie Premierze :) szalom !
Kerim
11 miesięcy temu
Martwi mają swój głos w Urnie
Kerim
11 miesięcy temu
W ten oto sposób władza wykonawcza przyznała sobie prerogatywy władzy ustawodawczej! Wprowadzając tylnym wejściem dyktaturę,nieco delikatniej jak Orban.
jjj
11 miesięcy temu
Podobno od 16 kwietnia obowiązkowe maseczki poza domem, mam tylko nadzieję, że rząd zdąży mi te kilka sztuk maseczek podesłać tak jak i reszcie Polaków bo jak wiemy pis żadnych zapasów sprzętu nie zrobiło przed epidemią. Jak się wprowadza ustawy, że coś ma być obowiązkowe to trzeba w to obywateli wyposażyć tym bardziej, że wielu straciło pracę i ich nie stać na chleb a co dopiero na maseczki.
J-23
11 miesięcy temu
Nygus się tak naharował na stołku tak ciężko, że aż sobie wolne zrobił... BU HA HA HA HA
bDKiNtbv
ola
11 miesięcy temu
walic czerwona szarancze
asd
11 miesięcy temu
PiS na wieki wiekow amen
2stan13
11 miesięcy temu
Do Mariusz! Przecież tak brzmi oficjalny komunikat obecnie rządzących, wygłaszany przez Morawieckiego i jego ekipę! Krytykuj sobie co chcesz, bo masz do tego prawo, tylko NIE ODBIEGAJ OD PRAWDY!
Marek
11 miesięcy temu
Znamy to ... z "Seksmisji "
bdz
11 miesięcy temu
Łatwo jest siedzieć w domu, nie angażować się, a każdy ruch Rządu komentować z oPOzycją nasiąkniętą złością, kąsającą jadem i ziejącą nienawiścią. Bałabym się żyć w kraju rządzonym przez takich ludzi.
WBK
11 miesięcy temu
POLACY PATRZCIE NA RĘCE TYM OD CYFRYZACJI
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić