REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski24.11.17 (10:32)

Nowy wyrok na Oscara Pistoriusa. Dwukrotnie wyższy

Sąd Apelacyjny w RPA stwierdził, że poprzedni wyrok na słynnego sprintera był zbyt łagodny.
Pool / Getty Images

Sędziowie orzekli, że Oscar Pistorius powinien spędzić w więzieniu co najmniej 15 lat. Wcześniejsze postanowienie skazywało sportowca na 6 lat więzienia za zabójstwo swojej narzeczonej Reevy Steenkamp. Południowoafrykański wymiar sprawiedliwości uznał jednak, że to zbyt mało i sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia.

Biegacz odsiedział już za kratami ponad rok. Ten czas - zgodnie z nowym wyrokiem - zostanie zaliczony w poczet kary, co oznacza, że realnie Pistorius spędzi w więzieniu 13 lat i pięć miesięcy - informuje "Daily Mail".

REKLAMA

Skazaliśmy go jednogłośnie - powiedział sędzia Willie Seriti.

Pistorius, który w środę skończył 31 lat, przebywa w ośrodku poprawczym. W Atteridgeville, leżącym kilka mil od rodzinnej rezydencji, pracuje w ogrodach warzywnych i sadach. Jak donoszą media, ma luksusowe warunki, między innymi własną toaletę do dyspozycji.

Zobacz także: Mladić skazany. Bliscy ofiar dziękują Bogu

Po dzisiejszym wyroku wiele się jednak zmienia dla sprintera. Będzie musiał być przeniesiony z łagodnego ośrodka do prawdziwego więzienia. W Atteridgeville mogą przebywać bowiem więźniowie skazani maksymalnie na 6 lat. Teraz najprawdopodobniej trafi do owianego zła sławą i przepełnionego więzienia Kgosi Mampuru II.

Tragedia w domu Pistoriusa wydarzyła się w lutym 2013 roku. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego sportowiec zastrzelił swoją partnerkę, która w wyniku ran zmarła w łazience. Pistorius otworzył ogień leżąc na łóżku, przez zamknięte drzwi. W sądzie twierdził, że obawiał się o swoje życie i wydawało mu się, że w domu jest włamywacz.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij