Dagmara Smykla| 

Oburzenie w Wielkiej Brytanii. Dwa lata więzienia za śmierć 17-latki

77

Londyńscy śledczy uznali, że nastolatka nadziała się na nóż, który miała w torebce. Bliscy zmarłej nie kryli łez wściekłości po ogłoszeniu wyroku.

Oburzenie w Wielkiej Brytanii. Dwa lata więzienia za śmierć 17-latki
(Metropolitan Police)

Przyznał się do nieumyślnego zabicia swojej dziewczyny. 21-letni Oluwaseyi Dada został skazany na dwa lata więzienia za spowodowanie śmierci 17-letniej Katriny Makunowej w swoim mieszkaniu w Londynie. Ma zostać warunkowo zwolniony po roku odbywania kary. Rodzina zmarłej nie może pogodzić się z wyrokiem.

To jakiś ... żart? Ona miała 17 lat! Rok więzienia za życie mojej siostry - ze łzami w oczach krzyczeli bliscy Katriny.

Śledczy uznali, że jej śmierć była po części nieszczęśliwym wypadkiem. W czasie kłótni między nastolatką a jej chłopakiem doszło do rękoczynów. Makunowa przyszła do mieszkania partnera z kuchennym nożem schowanym w torebce. 21-latek w pewnym momencie popchnął dziewczynę, która miała upaść na torbę i nadziać się na ukryte w niej ostrze, które przebiło jej klatkę piersiową.

Nie ma dowodów na to, że Dada kiedykolwiek dotknął noża. Narzędzie znajdowało się w torebce, kiedy doszło do tragedii - powiedziała Domenica Catino z londyńskiej policji.

Nastolatka zgłaszała przypadki przemocy ze strony partnera. Według policji w ciągu ostatnich kilku miesięcy ich burzliwego związku "przynajmniej sześć razy" skarżyła się na napaści i prześladowanie ze strony 21-latka - informuje "Independent". Przez kilka dni przed tragiczną w skutkach kłótnią para wymieniała wiadomości. Zmarła i jej chłopak wzajemnie się obrażali i grozili nawzajem śmiercią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Morderstwo podczas miesiąca miodowego. Prokuratura publikuje zdjęcia
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić